PCC-3 obowiązkowy podatek 2% od kupujących używane rzeczy powyżej 1000 zł na ALLEGRO OLX VINTED i innych. UWAGA

Po zakupie rzeczy używanej, np. komputera, telefonu, smartwatcha, tableta, maszyny budowlanej itd. na OLX, ALLEGRO lub na innym portalu sprzedaży rzeczy używanych, jako kupujący rzecz od wartości 1000 zł, musisz złożyć deklarację (wypełnić druk) PCC-3 i zapłacić do Urzędu Skarbowego podatek 2% od wartości zakupu.

PCC-3 podatek dla kupujących używane produkty przez OLX ALLEGRO

Można to zrobić będąc w Urzędzie Skarbowym na miejscu lub przez Internet.

Tu poczytaj więcej na ten temat: https://www.pit.pl/aktualnosci/kupujesz-uzywane-przedmioty-za-wiecej-niz-1000-zl-musisz-zlozyc-deklaracje-pcc-3-1008359

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z urzędem skarbowym lub doradcą podatkowym, by omówić ew. szczegóły.

Nie warto zostawiać tematu bez reakcji, bo przewidziane kary mogą sięgać dwudziestokrotności płacy minimalnej, czyli około 72000 zł…

Informuję, by ktoś z Was nie zapomniał o tym i później otrzymał sporą karę, która może sięgać dziesiątek tysięcy złotych.

podatek #allegro #olx #pcc #forumwiedzy #informacja #kupno #okazja #promocja #vinted #zakupy #zakupyonline

Views: 9

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl