Płyta Indukcyjna i Piekarnik elektryczny pod 230V lub płyta gazowa ceramiczna – co wybrać?

Poradnik dla osób, planujących modernizację kuchni w nowego typu urządzenia elektryczne w kuchni jak płyta indukcyjna i piekarnik.

Mam nadzieję, że ten poradnik przypadnie do gustu tym z Was, którzy coś tam wiedzą, ale nie do końca i wcale się nie zdziwię, jak wielu z Was zrozumie jak istotne jest wezwanie elektryka przed faktem zakupu urządzeń i dokonania inspekcji instalacji i opinii możliwości, to naprawdę warte zrobienia niż potem borykać się z problemami.

Niektóre płyty indukcyjne i inne urządzenia elektryczne mają ustawione zabezpieczenie wewnętrzne dotyczące maksymalnej mocy wykorzystania przy podłączeniu do 230V, że gdy jest podłączenie za pomocą napięcia 230V, to maksymalną moc, jaką może płyta użyć to np. 3700W lub inną, wtedy takie podłączenie jest bezpieczne dla instalacji elektrycznej 1 fazowej 230V, ale to trzeba zweryfikować, oczywiście ogranicza nam to wykorzystanie płyty w pełni, która to w pełni swojej mocy działa przy podłączeniu do instalacji 3 fazowej. Warto zapoznać się z instrukcją urządzenia, zanim kupimy dane urządzenie, np. pobierając ją w PDF ze strony producenta lub w sklepie. Tego typu funkcja może być idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które uparły się na płytę, a instalacja elektryczna sprawia ograniczenia.

Udostępnij ten film dalej, by inni też mogli się uświadomić, przed zakupem urządzeń elektrycznych.

Inne ciekawe filmy:

Views: 49

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl