Płyta Indukcyjna na 230V TEST obciążenia mocy z ograniczeniami

Zobacz test obciążenia instalacji elektrycznej przy standardowym używaniu płyty indukcyjnej i innych urządzeń.

Gdy chcemy zainstalować płytę grzejną w mieszkaniu z instalacją elektryczną 1- fazową 230V, to albo kupujemy taką płytę, która ma ograniczenie mocy przy podłączeniu do instalacji 230 do np. Wartości 3700W co pozwoli pracować jej przy zabezpieczeniu B16, czyli 16A, ale tak czy siak, jeśli suma odbiorników elektrycznych przekroczy wartość zabezpieczenia dla mieszkania, zgodnie z umową z dostawcą prądu, np. 5kW, czyli 5000 W, to gdy płyta będzie pracować na maksimum i do tego dołączymy czajnik, to możemy mieć obciążenie 5600W i bezpiecznik wybije, a gdzie tam jeszcze pralka, lodówka, mikrofalówka, oświetlenie, zmywarka.

Stąd należy skonsultować montaż płyty z elektrykiem, który sprawdzi instalację, zabezpieczenia i oceni, czy instalacja takiej płyty ma sens.

Bo instalować płytę po to, by potem się ograniczać w kuchni, by bezpiecznik nie wybił, to chyba kiepskie rozwiązanie, prawda?

Zapraszam do komentowania i subskrypcji kanału ForumWiedzy.pl i polubienia ForumWiedzy na YouTube i polubienia ForumWiedzy.pl na Facebooku, dzięki czemu będziesz zawsze na bieżąco.

Inne ciekawe filmy:

Odsłony: 117

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl