Podstawy komputera odc.1 – Jak Włączyć, Wyłączyć i Uśpić system Windows

Witam Ciebie drogi seniorze lub nowy użytkowniku komputera, który dopiero planuje rozpocząć obsługę komputera w pierwszym poradniku z serii kursu komputerowego dla seniorów.

[wp_ad_camp_1]

 

Poradników wideo będzie sporo, od podstawowej obsługi do średnio zaawansowanych czynności. Dowiesz się jak instalować programy, wysyłać i odbierać e-maile, czyli pocztę elektroniczną, jak korzystać z facebooka czy też jak kupować przez Internet.

Pierwszy odcinek stanowi kompletny wstęp do obsługi komputera, bo zakładam, że komputer lub laptop, czyli też komputer, ale mobilny, bo możesz go z łatwością przenosić, już posiadasz, kupiłeś, dostałeś czy też pożyczyłeś.

Rozpoczęcie obsługi jakiegokolwiek urządzenia rozpoczyna się od oczywiście przeczytania instrukcji obsługi i w końcu URUCHOMIENIA tego urządzenia, ale należy wiedzieć też, jak to urządzenie bezpiecznie wyłączyć, stąd ten pierwszy i trywialny dla wielu poradnik. Chciałbym byś jako nowy użytkownik nie bał się z komputera korzystać.

Komputer i Internet to coś, co daje ogromne możliwości rozrywki, np. można kupować przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Zobacz, jak włącza się przykładowy komputer ( w tym wypadku laptop ),

w komputerze stacjonarnym różni się wszystko tym, że zwykle leży obudowa na podłodze i też ma specjalny duży guzik do tej samej czynności.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Jak Włączyć Wyłączyć Uśpić Komputer z Windows

Jeżeli już wiesz, jak włączać, wyłączać i usypiać komputer z systemem Windows, to teraz nie pozostaje nic innego jak podejść do syna, wnuka czy też swojego nowego komputera i go uruchomić 🙂

Czasami może wystąpić potrzeba wpisania hasła użytkownika, to klikasz w miejsce do wpisania myszką i wpisujesz hasło i klikasz przycisk ENTER na klawiaturze lub klikasz lewym przyciskiem myszki w strzałkę.

No i gotowe, system uruchomiony, świat stoi przed Tobą otworem :), oczywiście gdy komputer jest podłączony do Internetu.

Kolejne poradniki na stronie i kanale ForumWiedzy.pl na YouTube, niebawem, zapraszam do obserwowania i komentowania.

Jeśli będziesz miał potrzebę uzyskania konkretnego poradnika, wystarczy że napiszesz, a zobaczę co da się zrobić.

Pozdrawiam

 

[wp_ad_camp_1]

 

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Views: 64

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl