PRAWO CYTATU a KRADZIEŻ na YouTube – omówienie tematu z zakresu prawa autorskiego

Podajcie w komentarzu przykłady takich złodziejskich praktyk, jak zauważcie w Internecie. Może zrobię utwór / film z prawdziwym wykorzystaniem PRAWA CYTATU, by pokazać ZŁODZIEJSKIE KANAŁY, które kradną czyjąś własność, by się wzbogacić lub zdobyć lajki, popularność.

Każdy prowadzący kanał zaakceptował ten sam regulamin i każdy podlega prawu, jeśli ktoś myśli, że może kraść bezkarnie, to mocno się myli. Takie chwasty można szybko wyrwać z korzeniami. A i pozwać i zażądać zadośćuczynienia finansowego. Nie można rozporządzać nawet fragmentem kogoś utworu, bez zgody, chyba że z wykorzystaniem PRAWA CYTATU spełnione zostaną podstawowe zasady tego prawa i cytatu!
Warto poczytać: http://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/prawo-w-praktyce/news/2783,plagiat-w-swietle-polskiego-prawa

Należy zawsze przy cytowaniu zaznaczyć autora i źródło utworu, dobrze jest też dodać datę, z kiedy utwór jest pobrany.

Ciekaw jestem Waszego zdania na temat różnych tego typu kwestii naruszania praw autorskich przez innych twórców. Może macie jakieś fajne przypadki warte pokazania, to piszcie w komentarzu, podajcie przykład wg Was naruszenia PRAWA CYTATU.
Nie chce sugerować przykładów ze swojej strony.

Subskrybuj kanał. Polub film. Skomentuj film. Udostępnij dalej ten film w mediach społecznościowych lub na forach, by inni też mogli skorzystać.

Jeżeli masz jakieś pytanie, wątpliwość, napisz w komentarzu pod filmem, postaram się odpowiedzieć, gdy tylko będę miał możliwość.

Odsłony: 4

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl