Przegląd popularnych programów antywirusowych cz.1 – Eset Internet Security

Rok 2017 przyniósł nam sporo informacji a atakach hakerskich, oraz przełamanych zabezpieczeniach  wielu firmach z całego świta. W ostatnim czasie słyszało się wiele informacji o głośnych programach mających za zadanie wyrządzić jak najwięcej szkód.

Wirusy są obecnie pisane na zlecenie, rządów oraz wielkich korporacji, niejedno kronie służą do wyłudzania informacji, szpiegostwa gospodarczego, szantażu.

Jak to się jednak ma do zwykłego kowalskiego?

Zadajemy sobie pytanie jakież to ja mam dane? Przecież problemy o których mówi się w telewizji są poza moim zasięgiem.

Jest to tylko częśc prawdy. Wirusy pisane na zlecenie faktyczne produkowane są w konkretnym celu i zazwyczaj do ściśle ustalonego ataku. W sieci krążą jednak programy kryptograficzne, szyfrujące dyski twarde. Ofiarą tego typu ataków padają zazwyczaj bogu-ducha winni użytkownicy, zwykły przysłowiowy “Kowalski”.

A to już nie jest poza naszym zasięgiem. Utrata wszystkich danych filmów z wakacji, zdjęć rodzinnych nie da się niejednokrotnie odzyskać.

Trzeba zainstalować program antywirusowy, który zapewne nie zabezpieczy nas w 100% ale da nam przynajmniej podstawową ochronę.

W tej części pokażę Wam jeden z popularnych programów antywirusowych, jakim jest Eset.

Zapraszam do zapoznania się z filmem.

 

Views: 0

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl