Przewodowy internet ethernet w laptopie bez wejścia RJ-45 – test recenzja Unitek Y-3045C

Wiele nowych laptopów ma nie tylko niewiele wejść USB, ale również w ogóle nie dysponuje wejściem ethernetowym RJ45. Hub z dodatkowymi 3 wejściami USB i gniazdem na przewodowy Internet pozwala rozwiązać ten problem.

Sprawdź cenę na Ceneo: https://goo.gl/4YzQqn

Strona produktu: https://b2b.fen.pl/szukaj/unitek-y-3045c-adapter-usb30-gigabithub-3xusb30.html?search=product&string=Y-3045C

Specyfikacja techniczna:

Złącza:
1x USB 3.0 A męski
3x USB 3.0 A żeński
1x Gigabit LAN RJ45
W pełni kompatybilny ze standardem USB 3.0
Transfer danych do 5Gbps
Wstecznie kompatybilny z USB 2.0/1.1
Plug&Play
Zgodny ze standardem IEEE 802.3 10/100/1000 Mbps
Obsługa standardu IEEE802.3az (Energy Efficient Ethernet)
W trybie Gigabit Ethernet umożliwia pracę Half/Full Duplex
Zasilany z portu USB (nie wymaga zewnętrznego zasilania)

Karta sieciowa na USB – stabilne połączenie sieciowe
Y-3045C to adapter, który oferuje jeden port RJ45, w postaci karty sieciowej Gigabit Ethernet, oraz trzy porty USB 3.0. Użyteczny hub, który po podłączeniu do ultrabooka rozszerza znacznie jego możliwości podpinania urządzeń peryferyjnych, oferując przy tym przewodowy dostęp do Internetu i sieci LAN. Urządzenie podłączane jest do komputera za pośrednictwem portu USB 3.0 (jednocześnie jest wstecznie kompatybilne z USB 2.0 oraz USB 1.1).
Dzięki konstrukcji, która składa się również na 3-portowy hub USB 3.0, po podłączeniu tej karty do komputera użytkownik zyskuje dodatkowe trzy porty USB 3.0.

Szybka łączność i nowoczesny wygląd
Bardzo poręczny, mały, łatwy w przenoszeniu.  Warto go mieć pod ręką i być przygotowanym na wszelkie możliwe sytuacje, które mogą nas spotkać w mobilnej pracy.

Zgodność ze standardem USB 3.0 pozwala w pełni wykorzystać zalety sieci Gigabit Ethernet
Idealne rozwiązanie jako druga karta sieciowa, zarówno do klasycznych komputerów typu PC jak i nowoczesnych notebooków i ultrabooków, które nie posiadają żadnej karty sieciowej.

Y-3045C jest zasilane bezpośrednio ze złącza USB i jest to najprostszy sposób na podłączenie komputera do sieci Ethernet przy jednoczesnym wyposażeniu go w trzy dodatkowe porty USB 3.0.

Zobacz testy innych urządzeń firmy Unitek:

Polub film i skomentuj. Subskrybuj kanał z poradnikami.

Odsłony: 552

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl