ROZRZĄD przestawiony o ZĄBEK. Korekta paska rozrządu – jak to zrobić bez rozbierania? Poradnik #diy

Gdy pasek rozrządu jest źle założony na koła zębate wałków rozrządu, na przykład o 1 lub 2 zęby (bo nie została użyta dobra blokada rozrządu przy wymianie), to silnik najczęściej pracuje po uruchomieniu bardzo nierówno, wibruje kabina, czuć wibracje na pedałach gazu i hamulca oraz lusterkach, często też na zimnym silniku bardzo mocno czuć paliwo, które nie jest całkowicie spalone. Często też można wyczuć, że silnik szarpie podczas jazdy, ale nie zawsze.

ROZRZĄD przestawiony o ZĄBEK. Korekta paska rozrządu – jak to zrobić bez rozbierania? Poradnik #diy ForumWiedzy – naprawa poradnik

Jeśli po błędnej wymianie paska rozrządu nie mamy błędu silnika, to pewnie dlatego, że błędnie pasek jest założony na kole zębatym, które nie jest kontrolowane przez czujnik rozrządu. Przykładowo w moim samodzielnie Opel Astra G 1.6 16V x16xel czujnik rozrządu jest na kole prawym rozrządu oraz dolnym wale korbowym, zatem gdy przestawiony jest pasek na lewym kole o 1 ząb, to nawet nie będzie błędu silnika Check Engine, taka ciekawostka 😉.

Na filmie pokazuję bardzo prosty, szybki sposób, na korektę paska rozrządu względem koła zębatego, ale jest to ryzykowny sposób, zatem sam decydujesz, czy chcesz podjąć ryzyko.

W mojej opinii ryzyka żadnego nie ma, bo napinacz paska rozrządu dba o to, by nic się paskowi nie stało, ale ryzyko zawsze jest.
Ja bez obaw dziś przestawiłem lewe koło o 1 ząbek w lewo, by sprawdzić, czy rzeczywiście nie będzie błędu silnika po uruchomieniu w moim silniku i rzeczywiście tak jest 😉.

Następnie ponownie skorzystałem z paska plastikowego, by ponownie ustawić pasek na miejsce.

Mam nadzieję, że mój poradnik będzie dla Ciebie ciekawy i przydatny, bo pozwala zaoszczędzić czasu, pieniędzy u nerwów, gdy rozrząd okaże się przestawiony o ząbek lub dwa zęby.

Jeśli chcesz mi pomóc w rozwoju kanału, to napisz komentarz, co myślisz o tym sposobie, polub film i subskrybuj mój kanał FORUMWIEDZY na YOUTUBE.

forumwiedzy #poradnik #mechanikapojazdowa #mechanikasamochodowa #motoryzacja #zróbtosam #zrobtosam #auto #serwissamochodowy #serwis #samochód

Jak skorygować przestawiony rozrząd?
Jak skorygować pasek rozrządu?
Korekta paska rozrządu
Jak przestawić pasek rozrządu na kołach zębatych rozrządu?
Przestawiony pasek rozrządu
Objawy przestawionego paska rozrządu
Objawy źle zamontowanego paska rozrządu
blokada rozrządu
trik mechaniczny
patent
sposób na przestawiony rozrząd
naprawa źle ustawionego rozrządu
silnik wibruje
zła praca silnika
po wymianie rozrządu problem
silnik drży po wymianie rozrządu

Views: 7

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl