Rury gazowe w mieszkaniu – jaki kolor? Czy rury muszą być żółte?

Sporo osób zastanawia się, czy rury gazowe w mieszkaniu muszą być ŻÓŁTE, odpowiedź jest taka, że nie muszą, można przemalować rury na dowolny kolor, np. kolor ściany odpowiednią farbą, ale zachowując kolor żółty, jest to najlepsze rozwiązanie, bo od razu identyfikują się one z GAZEM, jednak nie jest to wymagane w lokalu mieszkalnym.

Należy pamiętać, że przed malowaniem rur, należy przeprowadzić próbę szczelności przez uprawnionego instalatora lub gazownię.

NIE WOLNO malować połączeń śrubunkowych, filtrów gazowych, zaworów kulowych itp., malujemy wyłącznie RURY odpowiednio przygotowując rury i następnie je malując 2-3 warstwy w odpowiednich odstępach czasu zgodnie z instrukcją farby do rur. Farba emulsyjna będzie dobra do miedzi w lucie twardym, olejna nie jest zalecana, bo na lutach rur będzie ukazywać się śniedź i nastąpi utlenianie.

Poza mieszkaniem, czyli na klatce schodowej, w piwnicach, w pomieszczeniach ogólnego dostępu, rury MUSZĄ BYĆ KOLORU ŻÓŁTEGO.

Subskrybuj kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, by być na bieżąco z praktycznymi poradnikami.

Views: 704

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl