Samsung Galaxy S10 Plus Bateria i jej pojemność

Pojemność akumulatora litowo jonowego w Samsung Galaxy S10 Plus ma wynosić 4000 mAh, zatem można powiedzieć standard wśród flagowych urządzeń o większym rozmiarze.

W modelu zwykłym i lite możemy spodziewać się akumulatora o niższej pojemności np. 3000 i 3500 mAh.

Warto wspomnieć, że smartfon ma wspierać technologię odwrotnego ładowania (ang. Reverse wireless charging) bezprzewodowego, czyli indukcyjnie ładować inny smartfon lub smartwatch przyłożony do Samsung Galaxy S10.

Suma summarum, Galaxy S10 będzie swego rodzaju powerbankiem, który awaryjnie umożliwi doładowanie drugiego smartfona. Jak to będzie w praktyce działać i czy wszystkie 3 modele Galaxy 10 otrzymają tę funkcję, czy tylko Plus, to się jeszcze okaże na premierze.

Smartfona Samsung Galaxy S10 będziemy mogli ładować przewodowo i bezprzewodowo przy wykorzystaniu szybkiego ładowania o mocy 15 Watów. (ang. Fast battery charging 15W, Fast wireless charging 15W).

Bateria oczywiście będzie niewymienna ze względu na wodoszczelność smartfona. Wymiana baterii będzie możliwa jedynie w autoryzowanym serwisie, ale jej ewentualna wymiana może wiązać się z brakiem gwarancji na wodoszczelność urządzenia, jednak przez 2 lata użytkowania od zakupu raczej nikt nie powinien myśleć o jej wymianie, bo baterie są już bardzo dobrej jakości w technologi litowo jonowej.

Miejmy nadzieję, że Samsung Galaxy S10 będzie wolny od wybuchowych historii, jakie znamy z modelu Samsung Galaxy Note 7. Jestem przekonany, że Samsung wyciągnął wnioski i wprowadzając znacznie wyższe kryteria tworzenia ogniw w kwestii bezpieczeństwa urządzeń i użytkowników, takich przypadków już nigdy nie będzie.

Odsłony: 2

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl