Samsung Galaxy S10 Plus wyświetlacz 6,4 cala Super AMOLED QHD+ 1440×2960

Samsung zastosuje w smartfonie Samsung Galaxy S10 Plus wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala, czyli będzie to dosyć spory smartfon, który do małej kieszonki się nie zmieści.

Zagęszczenie pikseli na cal, to aż 514 pikseli, zatem ostrość obrazu wyświetlanego będzie na bardzo wysokim poziomie, pojedynczego piksela nie będziemy w stanie zaobserwować.

Wyświetlacz będzie dysponował paletą 16 milionów kolorów, a technologia Super AMOLED umożliwi nam oglądanie wszelkich animacji, zdjęć, filmów na najwyższym poziomie, łącznie z wykorzystaniem technologi ALWAYS-ON, czyli wyświetlanie godziny, daty i innych informacji podczas spoczynku smartfona.

Wyświetlacz obsługuje standard HDR10, zapewniający większy współczynnik kontrastu i szerszą przestrzeń barwną, co pozwala wyświetlać bardziej realistyczny i naturalny obraz, bliższy temu, jak nasze oczy widzą otaczającą rzeczywistość.

Wyświetlacz będzie chroniony przez Corning Gorilla Glass 6, który powinien nie dopuścić do szybkiego zadrapania wyświetlacza i jego pęknięcia, ale zawsze wszytko zależy od użytkownika, czyli jego poczynań. Nie ma co liczyć, że wyświetlacz nie pęknie, gdy będziemy smartfonem rzucać o podłogę lub wsadzimy do tylnej kieszeni spodni i usiądziemy, bo po prostu pęknie.

Koszt wymiany wyświetlacza będzie zapewne oscylował w okolicy 2000 zł, zatem naprawdę warto ze smartfonem obchodzić się jak z jajkiem.

Tu znajdziesz prawdopodobną specyfikację smartfona Samsung Galaxy S10 Plus:
https://www.forumwiedzy.pl/samsung-galaxy-s10-plus-specyfikacja-dane-techniczne/

Odsłony: 0

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl