Samsung Galaxy S10 wodoszczelny IP68 do 1,5m na 30 minut

Samsung Galaxy S10+ plus ma być podobnie jak wcześniejsze modele smartfonów Samsunga wodoszczelny i kurzoszczelny. Mimo tego udogodnienia, warto wyposażyć smartfon w odpowiednie etui, które uchroni cenny smartfon przed upadkiem, zatem minimum wydaje się być założyć plecki chroniące tył i boki smartfona, a najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystać z etui z klapką, dzięki temu chronimy cały smartfon.

Samsung Galaxy S10 ma być zgodny ze stopniem ochrony IP68, czyli smartfon można zanurzyć pod wodę (słodką) na głębokość do 1,5 metra na maksymalnie 30 minut.

Testy przykładowego Samsunga Galaxy S7 podczas prania w pralce z wirowaniem spowodowały, że można ufać zapewnieniom producenta, że jego smartfony są rzeczywiście szczelne i odporne.

Należy pamiętać, że chodzi o wodę słodką, nie można telefonu zanurzać w wodzie słonej, jaka występuje w morzu, ponieważ sól morze uszkodzić urządzenie. Jeśli już zanurzysz urządzenie w morzu, pamiętaj by możliwie szybko wypłukać urządzenie dokładnie z każdej strony pod delikatnym strumieniem wody słodkiej, np. z kranu, by wypłukać sól.

Przykładowo ja obecnego mojego Samsung Galaxy S7 od prawie dwóch lat, raz w tygodniu myję dokładnie pod strumieniem ciepłej wody z kranu z wykorzystaniem gąbki i mydła, by był czysty. Ani jednego problemu ze smartfonem i wodoszczelnością nie doświadczyłem, poza około godzinnym po umyciu problemem z mikrofonem, głośnikiem i komunikatem o wilgotnym złączu ładowania, przez co przez ten okres nie można ładować urządzenia, ale to jest całkowicie normalne, bo urządzenie musi wyschnąć.

Tu znajdziesz prawdopodobną specyfikację smartfona Samsung Galaxy S10 Plus:
https://www.forumwiedzy.pl/samsung-galaxy-s10-plus-specyfikacja-dane-techniczne/

Views: 465

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl