Samsung Smart TV J6300 CURVED z zakrzywionym ekranem RECENZJA

Czy Telewizor musi być płaski, do jakich zdążyliśmy się przyzwyczaić przez ostatnie lata? Nie!

Samsung pokazuje, że prostota jest dla standardowych klientów, a dla tych „zakręconych” najnowszymi trendami w ofercie Samsunga znajdziemy produkty zakręcone, przez co każdy może wybrać to, co pasuje do jego preferencji i designu pokoju.Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Na początek specyfikacja Samsung Smart TV J6300, czyli wszystko to, co tygryski lubią najbardziej:

DANE TECHNICZNE
Seria Seria 6 Seria
Wyświetlacz Przekątna ekranu 32″ Wyświetlacz
Wymiary ekranu 80 cm
Rozdzielczość 1 920 x 1 080
Wideo Zakrzywiony ekran 3 000R Wideo Micro Dimming Micro Dimming Pro
Procesor obrazu Hypereal Wide Color Enhancer (Plus) Tak
PQI (Picture Quality Index) 800 Auto Depth Enhancer Tak
Dynamiczny współczynnik kontrastu Mega Contrast Tryb filmowy Tak
Dźwięk Dolby Digital Plus Tak Dźwięk HD Audio Tak
Virtual Surround DTS Studio Sound Wallmount Sound Mode Tak
Kodek DTS DTS Premium Sound 5.1 Multiroom Link Tak
Wyjście dźwiękowe (RMS) 20 W (lewy: 10 W, prawy: 10 W) TV SoundConnect Tak
Rodzaj głośników 2 kan. (Down Firing + Bass Reflex)
Smart TV Samsung SMART TV Tak Smart TV Skype™ Tak (po podłączeniu kamery)
Aplikacje Tak
Konwergencja Mobile to TV – Mirroring, DLNA Tak Konwergencja Brief on TV Tak
Samsung SMART View Tak WiFi Direct Tak
Wireless TV On – Samsung WOL Tak
Tuner/nadawanie CI/CI+/2CI+ CI+ (1.3) Tuner/nadawanie
Tuner analogowy Tak
Łączność HDMI 4 Łączność Wejście RF (sygnał telewizji naziemnej/kablowej) 1 / 1 (w użyciu jako naziemne)
USB 3 Gniazdo CI 1
Wejście komponentowe (Y/Pb/Pr) 1 MHL Tak
Wejście kompozytowe (AV) 1 (w użyciu jako komponentowe Y) HDMI A / Return Ch. Support Tak
Ethernet (LAN) 1 Wbudowany WLAN Tak
Słuchawki 1 HDMI 3D Auto Setting
Wyjście audio cyfrowe (optyczne) 1 Złącze Anynet+ (HDMI-CEC) Tak
Wzornictwo Wzornictwo Bottom Metalic Curved Wzornictwo Kolor obudowy Czarny
Rodzaj ramki Bardzo wąska ramka Rodzaj podstawy W kształcie litery V
Rodzaj obudowy Smukły
Funkcje dodatkowe Zawsze włączony Tak Funkcje dodatkowe Wbudowany POP Tak
Procesor Czterordzeniowy Elektroniczny informator programowy (EPG) Tak
Ułatwienia dostępu Powiększenie / Wysoki kontrast Extended PVR Tak
Digital Clean View Tak Tryb gier Tak
Automatyczne wyszukiwanie kanałów Tak Język OSD 27 języków europejskich
Automatyczne wyłączanie zasilania Tak Obraz w obrazie (PiP) Tak
BD Wise Plus Tak Wbudowane łącze Bluetooth HID Tak
Obsługa napisów Tak Obsługa USB HID Tak
Lista kanałów USB-Clone Tak Teletext (TTX) Tak
Connect Share™ (dysk twardy) Tak Time Shift Tak
ConnectShare™ (USB 2.0) Tak Tryb sportowy Zaawansowany
Funkcja eko Czujnik eko Tak Funkcja eko
Wymiary Opakowanie (SxWxG) 901 x 527 x 146 mm Wymiary Zestaw bez podstawy (SxWxG) 730,3 x 428,2 x 91,5 mm
Zestaw z podstawą (SxWxG) 730,3 x 485 x 207,5 mm
Waga Waga brutto 6,8 kg Waga Waga bez podstawy 5,2 kg
Waga z podstawą 5,6 kg
Akcesoria Pilot zdalnego sterowania TM1250A Akcesoria Instrukcja obsługi Tak
Baterie (do pilota) Tak Instrukcja w wersji elektronicznej Tak
Mini Wall Mount Support Tak Kabel zasilający Tak
Vesa Wall Mount Support Tak

Jak zauważyliście, mamy do czynienia z wysokiej jakości urządzeniem o świetnych parametrach, które gwarantują, że obsługa urządzenia będzie bezproblemowa, szybka i intuicyjna, a radość z użytkowania pewna, szczególnie, gdy będziemy mieli skorzystać z TV w sposób inny niż standardowy, np. szybko na imprezie łącząc telefon z tv, by coś pokazać, np. film, to zaimponuje znajomym i będą rozmyślać o takim TV, przy kolejnym zakupie, to pewne :) i praktyczne.

Obudowa i Opakowanie

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Opakowanie telewizora Samsung Smart TV J6300 to standardowe smukłe pudło kartonowe, w którym urządzenie osadzone jest za pomocą styropianowych elementów, które stabilnie na czas transportu utrzymują urządzenie w bezruchu.

W opakowaniu poza telewizorem Samsung Smart TV J6300 znajdziemy pilot, podstawka, element pośredni podstawki, kabel zasilający, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, adapter kart Common Interface CI, adaptery montażowe do uchwytu ściennego, organizator kabli i 7 śrubek.

Obudowa jest całkowicie plastikowa, elementy wykończenia są plastikowe, świetnie imitując szczotkowane aluminium. Podstawka w kształcie litery V wygląda bardzo elegancko, świetnie komponując się z telewizorem.

Pilot do telewizora, to podstawowa wersja, ale wszystko działa jak trzeba, jeśli jest potrzeba, zawsze można dokupić specjalny pilot smart z czujnikiem ruchu, który działa jak myszka do komputera, ukazując kursor i ułatwiając nawigowanie w SMART TV.

W tylnej części ekranu po prawej stronie znajdziemy wystający dżojstik, dzięki któremu możemy sterować telewizorem bez pilota, wygoda sprawia, że często będziemy z tego korzystać, gdy akurat nie znajdziemy pilota, a wystający element jest łatwo wyczuwalny, gdy wkładamy rękę za TV.

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Złącza komunikacyjne

W specyfikacji Samsung Smart TV J6300 zostało wszystko opisane, ale szczególnie należy zwrócić uwagę na bogactwo interfejsów, te najciekawsze, to złącze USB z prądem 1Amper, czyli taką mocą, by obsłużyć najnowsze dyski zewnętrzne HDD USB 3.0, z czym problem mają niektóre TV konkurencji.

Dodatkowo jest zwykły port USB z prądem 0,5A do obsługi zwykłych pendrive, myszek, klawiatur, no i jeszcze mamy do dyspozycji trzecie złącze USB stricte do obsługi kamerki Samsung, jaką możemy do TV dokupić, by móc obsługiwać program SKYPE.

TV posiada 4x HDMI, zatem wszelkie nowoczesne urządzenia podłączymy bez problemu, takie jak konsole, sprzęt audio, odtwarzacze audio-wideo i inne.

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Samsung Smart TV J6300 posiada interfejsy bezprzewodowe Wi-Fi oraz Bluetooth, co znacznie zwiększa funkcjonalność tego telewizora, za pomocą Wi-Fi podłączymy nasz TV do Internetu bez kabla UTP, a za pomocą bluetooth połączymy myszkę, klawiaturę, soundbar, oczywiście bez kabli! W ofercie Samsunga jest sporo różnych soundbarów, które mogą wzbogacić wrażenia dźwiękowe użytkownika.

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Do dyspozycji mamy także złącze LAN, czyli gniazdo pod wtyczkę RJ45 kabla sieciowego UTP, dzięki czemu nasz TV może być podłączony do sieci bezpośrednio.

Brakuje tylko dwóch złącz w Samsung Smart TV J6300, które mogłyby być wykorzystywane przez niektórych użytkowników, chodź pewnie jest to rzadkość, a dokładnie chodzi o SCART, czyli popularne EURO złącze i VGA, czyli złącze wideo z komputera, ale większość urządzeń od kilku lat posiada złącze HDMI, stąd brak tych złącz może być problemem tylko dla starych urządzeń wideo.

Wyświetlacz i obraz

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Ekran w Samsung Smart TV J6300 jest zakrzywiony, co zwiększa atrakcyjność urządzenia, rozdzielczość wyświetlacza to 1920 x 1080, czyli FULL HD. Nie jest to aktualnie reklamowana ultra rozdzielczość 4K Ultra HD, ale jest to w pełni wystarczająca rozdzielczość dla znakomitej większości wszelkich źródeł wideo, takich jak telewizja, konsole, nagrania na telefonach, tabletach, pamięciach masowych USB. Dlatego FULL HD jest w pełni wystarczającym rozwiązaniem, które przez kolejne lata w pełni wystarczą znakomitej większości klientów.

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Nie ma co się napalać na hasła reklamowe 4K i UHD lub Ultra HD, bo to jest potrzebne tylko bardzo wąskiej grupie użytkowników TV i na 99% nie jesteś w tej grupie, no chyba, że lubisz po prostu mieć coś, co prawie w ogóle nie będziesz wykorzystywać, to można kupić model wyższy z 4K, UHD.

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Jasność, kontrast, głębia obrazu oraz kąty widzenia w Samsung Smart TV J6300 są zachwycające, ale to trzeba zobaczyć na żywo porównując dowolny inny TV. Żywe kolory i mnogość ustawień obrazu sprawia, że dopasujemy TV do naszych potrzeb. Zobaczcie na zdjęciu o co chodzi z tą głębią obrazu, zobaczcie wspinacza i górę w tle, elegancko głębia jest tu pokazana.

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Czy wyświetlacz zakrzywiony CURVED w Samsung Smart TV J6300 to dobre rozwiązanie? Tak, to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli ktoś lubi świetny obraz w każdym calu, szczególnie by lepiej widzieć głębię obrazu, czyli różnice między bliskimi obiektami i dalekimi w obrazie. Zakrzywienie działa i to bardzo dobrze, a myślałem, że to bujda na resorach, stąd głównie test zakrzywionego modelu i jestem mile zaskoczony.

Dźwięk

Zaskakującym jest czystość dźwięku telewizora Samsung Smart TV J6300 podczas głośnego użytkowania telewizora, brak brzęczenia, piszczenia czy też dudnienia, czysty dźwięk, który dodatkowo ustawimy za pomocą różnych trybów w menu telewizora, tak więc każdy użytkownik powinien być bardzo zadowolony z dźwięku, jaki wydobywa się z tego TV, niezależnie od rozmiaru.

Obsługa Dolby Digital Plus w Samsung Smart TV J6300 sprawia, że dźwięk jest wyraźny i wysokiej jakości!

Samsung Dolby Digital Plus
Samsung Dolby Digital Plus

Świetnym rozwiązaniem jest TV SoundConnect,  czyli bezprzewodowe za pomocą bluetooth połączenie tv z soundbarem, który możemy dokupić osobno. Dzięki soundbarowi zwiększymy wydajność dźwięki z telewizora, a jeśli jeszcze wybierzemy soundbar z bezprzewodowym subwooferem, to efekty audio w  naszym salonie mogą być co najmniej świetne, a to wszystko kompletnie bezprzewodowo, jedynie do soundbara dostarczyć musimy zasilanie, a komunikacja z TV Samsung Smart TV J6300 przebiega w pełni bezprzewodowo.

Standardowe wyjście dźwiękowe, to 20 W (lewy: 10 W, prawy: 10 W), jednak bez problemu i bezprzewodowo połączysz się z soundbarem, by zwiększyć moc do 80 W przykładowo za pomocą Soundbar J250 80W 2.2, który będzie u nas testowany w najbliższych dniach w połączeniu z omawianym telewizorem.

Recenzja pełna Soundbar’a HW-J250 tutaj:

http://www.forumwiedzy.pl/samsung-soundbar-hw-j250-bluetooth-recenzja/ – do tego Smart TV pasuje idealnie i bezprzewodowo!

Menu telewizora

Menu w telewizorze Samsung Smart TV J6300 jest bardzo proste w użytkowaniu, poruszanie się po standardowym menu oraz SMART TV, czyli aplikacjach, grach jest intuicyjne i nawet bardzo oporny użytkownik, bardzo szybko będzie korzystać z przyjemnością z aplikacji typu IPLA lub Player, czyli najczęściej wykorzystywanych aplikacji przez znakomitą większość, szczególnie kobiet :), bo kobiety lubią oglądać kilka odcinków ulubionych seriali naraz.

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Całe menu Samsung Smart TV J6300 pokazane jest w recenzji wideo na naszym kanale, zapraszam do zobaczenia filmu, a wszystko na temat menu TV będziesz wiedział, by podjąć decyzję, czy TV spełnia Twoje wymagania.

Wydajność

„Dzięki czterordzeniowemu procesorowi telewizor charakteryzuje się doskonałymi parametrami. Płynniej wykonasz kilka zadań jednocześnie i szybciej przełączysz pomiędzy ekranem z filmem, a przeglądarką internetową.” Potwierdzam te informacje podane przez producenta na stronie http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/full-hd/UE32J6300AWXXH. Rzeczywiście płynność pracy telewizora Samsung Smart TV J6300 jest zaskakująca, szczególnie jest to widoczne w otwieraniu różnych aplikacji i ich działaniu jak również obsłudze internetu. 

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

 Nie ukrywam, że pojedyncze zacinki miały miejsce, jednak TV został dopiero co podłączony pod Internet i pobierał co chwilę jakieś aktualizacje i to miało znaczący wpływ na niektóre zacinki w menu, ale jestem świadomy, bo jest to normalne zjawisko, podobnie jak w najnowszych smartfonach, gdy instaluje się jakaś gra, może nastąpić lekkie zacięcie, bo proces odpowiedzialny za instalację zużywa procesor i pamięć chwilowo na maksimum. W normalnej pracy, problemu nie ma żadnego, zatem to nie jest wada, a normalne zjawisko.

Szczególną wydajność zauważymy, gdy podłączymy dysk „zawalony” danymi, TV poradzi sobie z takim „śmietnikiem” bez problemu, a jedynym ograniczeniem będzie prędkość odczytu na dysku zewnętrznym USB, pendrive lub urządzeniu podpiętym przez kabel usb, np. smartphone.

Dodatkowe funkcje

 1. do telewizora Samsung Smart TV J6300 bez problemu podłączymy różnorodne dyski zewnętrzne HDD / SSD z filmami, muzyką, a także smartfony, tablety, które dla TV mogą być nośnikami danych do odczytania.
 2. do telewizora Samsung Smart TV J6300 możemy podłączyć za pomocą bluetooth (Samsung Quick Connect) lub WiFi (screen mirroring, obraz lustrzany, screen mirroring, Mobile to TV, DLNA)
 3. Czujnik ECO zapewni nam bardzo niskie zużycie energii podczas użytkowania Samsung Smart TV J6300
 4. Bogata biblioteka aplikacji nie pozwoli Ci się nudzić. Ulepszona przeglądarka internetowa to także błyskawiczny dostęp do popularnych stron.

  Samsung Smart TV J6300
  Samsung Smart TV J6300
 5. Odtwarzanie filmów bezpośrednio z dysku USB

  Samsung Smart TV J6300
  Samsung Smart TV J6300
 6. Funkcja Samsung Wide Color Enhancer Plus podnosi jakość wyświetlanego obrazu i uwydatnia szczegóły. Zobaczysz dzięki niej kolory w taki sposób, w jaki miały być widziane.

  Samsung Smart TV J6300
  Samsung Smart TV J6300
 7. Interfejs Samsung Smart TV J6300 działa na systemie operacyjnym Tizen – pierwszej otwartej platformie używanej w telewizorach – dzięki czemu zyskasz nieskończone zasoby rozrywki. Samsung Smart TV to centrum rozrywki, którego szukałeś.

Podsumowanie

Samsung Smart TV J6300 – to nowoczesny, intuicyjny i funkcjonalny telewizor inteligentny, czyli SMART TV ze świetnymi parametrami i designem, który na 100% zaspokoi Twoje potrzeby na kolejne lata. Polecić ten model lub jego większe wersje to powinność z mojej strony, ponieważ sam doświadczyłem jego działania, sprawdziłem większość ważnych funkcjonalności i wszytko działa znacznie lepiej niż w telewizorach SMART z poprzednich generacji, czyli doszliśmy do bardzo wysokiego stanu wydajności i intuicyjnej obsługi.

Zanim kupicie taki TV, bardzo dokładnie zastanówcie się jedynie nad rozmiarem przekątnej ekranu, do standardowego salonu 42 cale to kompletne minimum, do dużego salonu trzeba celować w 55 – 65 cali, by w pełni czuć doznania, jakie tego typu sprzęt oferuje.

Samsung Smart TV J6300
Samsung Smart TV J6300

Minusy:

 • Brak złącza SCART EURO
 • Brak złącza PC VGA
 • Standardowy pilot zdalnego sterowania

Plusy:

 • Nowoczesny design – zakrzywiony ekran i świetne wykończenie
 • Intuicyjne Menu
 • Szybka reakcja na polecenia użytkownika
 • Świetny wyświetlacz
 • Bardzo dobrej jakości głośniki
 • Obsługa WiFi i Bluetooth
 • Dużo złącz USB i HDMI
 • Czujnik ECO

Wystawiam ocenę 9/10

Dziękujemy za wypożyczenie do testów telewizora Samsung Smart TV J6300 firmie Samsung Polska.


698px-Samsung_Logo.svg

Strona produktu: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/full-hd/UE32J6300AWXXH

Zapraszam wszystkich do subskrypcji naszego kanału ForumWiedzy.pl  na YouTube, gdzie udostępniamy nasze materiały wideo dla Was oraz polubienia naszego profilu ForumWiedzy.pl  na Facebooku.

 

Jeżeli masz jakieś uwagi do recenzji, zauważyłeś jakiś błąd lub chciałbyś, by coś zostało dopisane, bo to istotne, to napisz w komentarzu, a ja postaram się to zaktualizować.

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl