Samsung Soundbar HW-J250 Bluetooth Recenzja

Samsung Soundbar HW-J250 Bluetooth o mocy 80W

Soundbar HW-J250 80W 2.2
Soundbar HW-J250 80W

Mając okazję zapoznać się z listwami głośnikowymi, postanowiłem przetestować Samsung Soundbar HW-J250 , który na pierwszy rzut oka wygląda dość niepozornie, ale gdy już połączy się z telewizorem przez bluetooth, to nagle zmienia się świadomość, bo zaczynamy rozumieć, że taka niewielka konstrukcja potrafi dać bardzo dobre wrażenia dźwiękowe.W ofercie Samsunga mamy do dyspozycji kilka różnych zestawów listw głośnikowych, tzw. soundbarów, pojedyncze jak prezentowana oraz złożone z dwóch i więcej części, tj. jednej listwy pod telewizor i drugiego głośnika niskich tonów (ew. dodatkowych głośników), także bezprzewodowego, który znacząco zwiększa efekty tonów niskich, czyli basów w pomieszczeniu, ale taki zestaw jest stosunkowo droższy.

Specyfikacja

Na początek specyfikacja Samsung Soundbar HW-J250 ze strony producenta, czyli to co jest dla nas najbardziej istotne:

DANE TECHNICZNE
Funkcje ogólne Moc wyjściowa (RMS) 80 W Liczba kanałów 2.2
Głośniki Rodzaj głośników Z otwartą obudową
Funkcje audio Typ wzmacniacza Wzmacniacz cyfrowy Kodek Bluetooth HI-FI Tak
Crystal Amplifier Tak Tryb Surround 3D Sound Plus
Dolby Digital Dolby 2 Liczba trybów przetwarzania dźwięku 2
DTS Digital Surround DTS 2 Tryby przetwarzania dźwięku (DSP) Głos, sport
Dekodowane formaty AAC Tak WMA Tak
MP3 Tak OGG Tak
WAV Tak FLAC Tak
Łączność Port USB Tak Liczba wejść/wyjść HDMI
Bluetooth Tak Liczba wejść audio 1
TV SoundConnect Tak Liczba wejść optycznych 1
Bluetooth Power On Tak Auto Power Link Tak
Dodatkowe właściwości Aplikacja Bluetooth Tak
Wymiary Typ opakowania Jedno opakowanie Opakowanie (szer. x wys. x głęb.) 775 x 167 x 171 mm
Wymiary netto – jednostka główna (szer. x wys. x głęb.) 720 x 67 x 75 mm
Waga Waga netto – jednostka główna 1,8 kg Jednostka główna z opakowaniem 2,9 kg
Pobór mocy Pobór mocy w trybie czuwania (jednostka główna) 0,45 W Certyfikat Energy Star Tak
Pobór mocy w trybie działania (jednostka główna) 18 W
Akcesoria Sterowanie Tak Uchwyt do montażu na ścianie Tak
Bateria Tak

Specyfikacja jak na soundbar jest całkiem przyzwoita i w pełni wystarczy średnio wymagającemu użytkownikowi. Jeśli ktoś potrzebuje sprzętu z porządnym basem, musi celować w droższe modele listwa plus bezprzewodowy subwoofer, który nada dźwiękowi jeszcze mocniejszego basu.

Obudowa i Opakowanie

Samsung Soundbar HW-J250 zapakowany jest w prostokątne pudło, w którym listwa głośnikowa jest osadzona w dwóch kawałkach styropianu, który uniemożliwia poruszanie się podczas transportu.

Samsung Soundbar HW-J250 Opakowanie
Samsung Soundbar HW-J250 Opakowanie

Poza listwą znajdziemy instrukcję obsługi w języku polskim także, pilota, kabel optyczny, przedłużacz gniazda USB, organizaer do kabli, zasilacz, kabel zasilający oraz szablon do zaznaczenia miejsc,

Samsung Soundbar HW-J250 Instrukcja
Samsung Soundbar HW-J250 Instrukcja

w których  należy wywiercić w ścianie dziury na kołki, by listwę zamontować na ścianie za pomocą adapterów, które są w komplecie. Samsung Soundbar HW-J250 nie musi być montowany na ścianie, posiada silikonowe stopki, zatem bez problemu można zamontować na szafce rtv lub w innym miejscu.

Samsung Soundbar HW-J250 Silikonowe stopki
Samsung Soundbar HW-J250 Silikonowe stopki

Obudowa jest całkowicie plastikowa, plastik imituje szczotkowany czarny metal, ze srebrnym przyciskami dotykowymi, których się nie wciska, tylko dotyka. Przód obity jest czarnym materiałem, zaś w górnej części poza przyciskami są też diody informujące, w jakim stanie jest urządzenie, tak samo z przodu, w tylnej części są otwory montażowe do ściany, a także gniazdo AUX 3,5mm, USB, Optyczne wejście, zasilające. Należy zaznaczyć, że nic w obudowie nie brzęczy nie stuka, wszystko jest świetnie spasowane i nawet podczas głośnego słuchania muzyki, listwa nie wydaje niepokojących dźwięków.

Pilot do Samsung Soundbar HW-J250 jest świetnie zaprojektowanym kontrolerem, który świetnie leży w dłoni i ma czytelne funkcje, dzięki którym możemy nie tylko sterować głośnością soundbara, ale także siłą głośników niskotonowych, odtwarzaniem muzyki z pendrive i uruchamianiem funkcji inteligentnych, jak Bluetooth Power.

Pilot RC Samsung Soundbar HW-J250
Pilot RC Samsung Soundbar HW-J250

Złącza komunikacyjne

Samsung Soundbar HW-J250 obudowa AUX OPTICAL link Samsung Soundbar HW-J250 obudowa usb

W specyfikacji Samsung Soundbar HW-J250 zostało wszystko opisane, ale szczególnie należy zwrócić uwagę na 3 interfejsy fizyczne, czyli USB 2.0, obsługujące format plików FAT16 i FAT32, nie obsługuje NTFS, wejście optyczne oraz AUX 3.5 mm.

Samsung Soundbar HW-J250 posiada wbudowany moduł bluetooth, dzięki któremu listwa może łączyć się z TV lub smartfonami, tabletami, komputerami, wszystko jest omówione w naszej recenzji wideo i pokazane jak obsługiwać i przełączać się za pomocą specjalnej aplikacji ze sklepu google play.

Wygodna kontrola za pomocą aplikacji

Kontroluj swój Soundbar za pomocą urządzeń mobilnych, dzięki aplikacji Samsung Audio Remote*. Umożliwia podstawowe opcje sterowania, takie jak włączanie/wyłączanie, ustawienia głośności, oraz kontrolę multimediów i equalizera. Z łatwością wybierzesz źródło, a także jedno z wielu ustawień efektów dźwiękowych, takich jak Muzyka, Kino, czy Sport. Automatyczne parowanie łączy aplikację na urządzeniu mobilnym z Soundbarem za pomocą Bluetooth.

 

Dźwięk

 

Samsung Soundbar HW-J250 posiada 4 głośniki, czyli liczba kanałów to 2.2, czyli dwa głośniki z czterech są niskotonowe, tj. basowe. Listwa głośnikowa Samsung Soundbar HW-J250 brzmi świetnie, a możliwość regulacji siły basu (woofer level) na pilocie zwiększa kontrolę działania listwy.

Listwa świetnie zastępuje zwykłe głośniki telewizora, często 10W x2 na w sumie 80W w Samsung Soundbar HW-J250, w pomieszczeniu jest po prostu głośniej i dźwięk jest czysty i przyjemny, szczególnie jeśli chcemy oglądać filmy, mecze i po prostu puścić muzykę w mieszkaniu, bez nisko efektywnych głośników telewizora.

Wielu ludzi zastanawia się nad zakupem soundbar’a, ale ma opory, ze względu na to, że montaż takiej listwy, to zwykle połączenie przewodowe HDMI, czyli trzeba przeprowadzić kable w ścianie lub listwie, a tutaj jeśli posiadamy telewizor Samsung SMART TV, np. Samsung Smart TV J6300 z funkcją Samsung TV SoundConnect, to telewizor łączy się bezprzewodowo z listwą i jedynie do listwy dostarczamy zasilanie, nic więcej.

Podsumowanie

Samsung Soundbar HW-J250 – to nowoczesna bezprzewodowa, prosta w wyglądzie listwa dźwiękowa, którą można zamontować na ścianie lub położyć na meblu. Do urządzenia łączy się TV z funkcją SoundConnect bezprzewodowo przez bluetooth lub smartfon, tablet za pomocą specjalnej aplikacji Samsung Audio Remote. Prostota konfiguracji, inteligentne rozwiązania i świetny design produktu może być atrakcyjne dla wszystkich klientów szukających dopełnienia dźwiękowego swojego telewizora z opcja na połączenie bezprzewodowe z listwą z telefonu lub tableta. 

Samsung Soundbar HW-J250 Bluetooth

Zanim kupicie taką listwę dźwiękową, bardzo dokładnie zastanówcie się jedynie nad tym, czy nie jesteście na punkcie basu, czyli niskich tonów szczególnie zbyt wymagający, bo jeżeli tak, to będziecie potrzebować poza mocniejszym dźwiękiem mocniejszego basu i tutaj może być dla Was potrzebny inny soundbar, z dodatkowym subwooferem, który jeszcze mocniej uzupełni dźwięk o solidną porcję basu.

Minusy:

  • Brak HDMI

Plusy:

  • Nowoczesny design
  • Bardzo dobrej jakości głośniki
  • Obsługa Bluetooth Stereo A2DP
  • Możliwość montażu na ścianie lub postawieniu na powierzchni płaskiej
  • Świetny pilot do sterowania ustawieniami listwy dźwiękowej
  • Aplikacja Samsung Audio Remote na Androida do połączenia z urządzeń mobilnych.

Wystawiam ocenę 9/10

Dziękujemy za wypożyczenie do testów telewizora Samsung Soundbar HW-J250 firmie Samsung Polska.


698px-Samsung_Logo.svg

Strona produktu: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/audio-video/soundbar/HW-J250/EN

Zapraszam wszystkich do subskrypcji naszego kanału ForumWiedzy.pl  na YouTube, gdzie udostępniamy nasze materiały wideo dla Was oraz polubienia naszego profilu ForumWiedzy.pl  na Facebooku.

 

Jeżeli masz jakieś uwagi do recenzji, zauważyłeś jakiś błąd lub chciałbyś, by coś zostało dopisane, bo to istotne, to napisz w komentarzu, a ja postaram się to zaktualizować.Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl