Słowacki Raj – Wielki Sokół – szlak żółty: Sokol – Velký Sokol – Glacká cestá – Slovenský Raj – Słowacja

⛰️ Jeśli macie w planach odwiedzić Słowacki Raj na Słowacji 🇸🇰, to zapraszam Was na moją szczegółową relację 🎥 z odwiedzin tego pięknego miejsca #Słowacja #SłowackiRaj #Góry #Szlak

Słowacki Raj – Wielki Sokół – szlak żółty: Sokol – Velký Sokol – Glacká cestá – Slovenský Raj

Słowacki Raj – Wielki Sokół – żółtym szlakiem (jednokierunkowym) i powrót szlakiem czerwonym do parkingu bezpłatnego.W filmie pokazuję najciekawsze ujęcia z przejścia szlaku żółtego i czerwonego.

Bardzo polecam Wam ten szlak, bo nie ma na nim tłumów i jest bardzo ciekawy, więc można na spokojnie bez hałasu innych turystów przejść szlak.Czerwony szlak powrotny do miejsca startu, to głównie spacer.

Na początku trochę pod górę, a potem w dół.Warto wziąć spory zapas wody, jedzenie, pelerynę przeciw deszczową, buty trekingowe / górskie. Mogą się przydać rękawiczki rowerowe lub górskie z uwagi na liny, łańcuchy i drabinki, tak by nie obetrzeć dłoni.

Ja miałem, ale nie używałem, uznałem że nie są konieczne. Całość nam zajęła 5 godzin z kilkoma odpoczynkami na pełnym luzie. Bardzo przyjemna atrakcja dla rodzin. Moim zdaniem minimalny wiek dziecka na żółty szlak, to 8 – 10 lat pod opieką rodzica z uwagi na drabinki, platformy itp.

Parking bezpłatny jest tutaj: Blajzloch

Pinezka https://maps.app.goo.gl/wLFt3GdbK4Fzbyan6

Kasa i wejście na żółty szlak (tu nie wolno parkować) jest tutaj:

Pinezka https://maps.app.goo.gl/4EAscCqomxcxVu9u7

Byliście tutaj lub planujecie? 🤔

Napiszcie w komentarzu, czy lubicie tak szczegółowe prezentacje takich atrakcji, dzięki czemu możecie się bardzo dobrze przygotować?

#Słowacja #SłowackiRaj #WielkiSokół #Slovakia #SlovenskyRaj #VelkySokol #Sokół #GlackaCesta #Wąwóz #szlak #Góry #ForumWiedzy

Views: 122

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl