SOFTBOX 50×70 Oświetlenie Do Filmowania Na YouTube UNBOXING Lighting

softbox 50x70 ze statywem

Witaj, skoro tutaj trafiłeś/trafiłaś, czyli na bloga technologicznego ForumWiedzy.pl, to pewnie szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie kupić oświetlenie do swoich filmików na YouTube i inne.

Zapewne Twoje filmy mimo bogatej zawartości merytorycznej zbierają negatywne oceny względem oświetlenia, a to właśnie oświetlenie jest najistotniejszym parametrem filmów i zdjęć. Jeśli ktoś przetłumaczy sobie co to znaczy photography, czyli fotografia, to jasnym będzie, że jest to rysowanie światłem, zatem nie można lekceważyć tego istotnego czynnika zdjęć i filmów.

Jeżeli nagrywasz filmy w mieszkaniu/domu, to wszelkie światła sztuczne, sufitowe, jakie w domu się znajdują, po prostu się nie nadają, by film miał odpowiednią jakość. Niebawem na naszym kanale powstanie kilka filmów poradników, jak ustawić światło, jak dobrać aparat / kamerę, jaki mikrofon warto wykorzystać, z jakiego programu warto korzystać do obróbki filmów  na YouTube, jak dobrać słowa kluczowe, tytuły opisy, by były atrakcyjne, jak skorzystać z adnotacji i wiele innych, zatem jeśli na poważnie myślisz o tworzeniu filmów na YouTube, czy to recenzje, testy, poradniki, to zostań z nami i subskrybuj nasz kanał na YouTube, a to się po prostu opłaci! A teraz wróćmy do najnowszego nabytku, jakim są 2 softboxy.

Co kupić? jest wiele różnych opcji oświetlenia filmowego, od samo robionych konstrukcji, które mimo wysiłku, niskiego kosztu wykonania nie dają pełnej satysfakcji lub też mogą spowodować pożar w naszym mieszkaniu, należy zwrócić na to szczególną uwagę, podczas doboru oświetlenia.

softbox 50x70 montaz

Ja zaproponuję Wam to samo, co sam kupiłem, czyli zestaw 2 softboxów, ze statywami, w których oprawki są na aż 4 żarówki w każdym softboxie. Co to daje? Ano to, że w tylnej części oprawki mamy 2 włączniki, dzięki którym swobodnie decydujemy o mocy światła, a ew. uszkodzenie jednej z żarówek nie spowoduje przestoju w pracach.

softbox 50x70 ze statywem

W softboxach, które sam kupiłem mamy 4 żarówki 65Watowe o odpowiedniku 325W, 3900 lumenów, tak więc pomnóżmy sobie to razy 4 przy każdym softboxie i mamy potężne możliwości sterowania światłem, w różnych kierunkach. Dodatkowo mamy dyfuzor materiałowy, który odpowiednio zmiękczy światło, przez co oświetlany plan, człowiek, produkt będzie po prostu świetnie wyglądał.

softbox 50x70 zarowki

Softboxy to oświetlenie, które wysyła światło z wielu kierunków, czyli całej powierzchni, zatem minimalizujemy maksymalnie cienie za oświetlanym człowiekiem lub przedmiotem, a to bardzo istotne. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z tzw. Three Point Lighting, czyli trzech punktów oświetlenia, główne, wspomagające i tylne, ale Two Point Lighting w pełni wystarcza, co możecie zaobserwować na moim filmie z montażu i po montażu teście różnych konfiguracji uruchomionych żarówek.

Jakość wykonania prezentowanych softboxów jest bardzo wysoka, wszystko trzyma się “kupy”, sami zobaczcie szczegóły na zdjęcia.

Nie zabrakło zabezpieczenia w postaci bezpiecznika i dodatkowej sztuki w komplecie, co zabezpiecza zestaw przed spaleniem, przepięciami.

softbox 50x70 oprawka

Materiał jest nagrywany smartfonem Samsung Galaxy S5 celowo, byście mogli zobaczyć, jak to się prezentuje ze smartfona, bo wielu z Was właśnie ze smartfona korzysta podczas nagrywania filmików na YouTube, oczywiście posiadając dedykowany aparat fotograficzny/kamerę, obraz będzie znacznie wyższej jakości.

Podsumowanie:

Zakup softboxów zalecam tym osobom, które poważnie traktują filmy, jakie kręcą, przez co materiał jest ciekawszy i pełny szczegółów, a sprzęt nagrywający nie ma problemu z ustawieniem ostrości.

Prezentowany w filmie i zdjęciach zestaw to zakup z aukcji na allegro, tutaj link do aukcji: http://allegro.pl/2x-lampa-swiatla-ciaglego-softbox-50×70-8-x-325w-i5726524344.html

allegro softbox afe

Polecam allegrowicza / sprzedawcę o nicku: www-afe-pl – SZYBKI, SPRAWNY ZAKUP z oczywiście rachunkiem i gwarancją!

A tutaj pełny opis z aukcji danego przedmiotu (skopiowany dnia 7.02.2016 godz. 14:25):

2x LAMPA światła ciągłego na 4 żarówki

+

2x softbox 50x70cm

+

8 x żarówka 65W/325W

+

2x STATYW 230cm GRATIS

Firmy:

 

oraz

http://platinnium.i365.pl/08.08/marka_lighting.JPG

Lampa światła ciągłego na cztery żarówki,  przeznaczona jest do stosowania z  żarówkami z gwintem E27. Dzięki zastosowaniu żarówek o świetle ciągłym można bardzo precyzyjnie kontrolować oświetlenie przedmiotów, jego natężenie, kierunek i ewentualny rozkład cieni.

Lampa posiada 2 włączniki:

włącznik I – włącza dwie górne/lewe żarówki

włącznik II – włącza dwie żarówki dolne/prawe żarówki

  Softbox wykonany został z najwyższej jakości tworzywa. Od wewnątrz wykończony jest srebrną, odblaskową powierzchnią – nie tylko zapobiega “uciekaniu” światła do tyłu i na boki, ale także odbija je w pożądanym kierunku. Sprawia to, że do fotografowanego obiektu trafia zwielokrotniona ilość światła, rozproszonego przez znajdujący się z przodu materiał dyfuzyjny.
Od zewnątrz softbox jest matowo czarny, dzięki czemu nie odbija światła z innych lamp.

W komplecie kabel zasilający 3m .Urządzenie posiada bezpiecznik.

Dane techniczne:

– zasilanie 230V

– 2 niezależne włączniki

 – mocowanie żarówek- gwint E27

– waga ok 0,6kg

– średnica mocowania do statywów oświetleniowych 16mm

– posiada uchwyt umożliwiający używanie softbox-u w pione lub poziomie

8 x żarówka światła dziennego 65W/325W  gwint E27

do 8000 godzin świecenia

Najwyższej jakości żarówka fotograficzna , dającą światło dzienne – 5500K. Pozwala precyzyjnie ustawić balans bieli, sprawiając, że kolory są oddane z najwyższą możliwą dokładnością. Zdjęcia z robione przy tej żarówce będą cechować się doskonałymi kolorami oraz, w większości przypadków, nie będą wymagały dodatkowych retuszów cyfrowych.
Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych zdjęć na aukcje, czy do sklepu internetowego.

Żarówka sprawdzi się w każdym studiu fotograficznym, jest doskonałym rozwiązaniem dla początkujących fotografów – wystarczy ją włączyć, efekt widać od razu, dzięki czemu dużo szybciej i prościej ustawimy parametry ekspozycji niż w przypadku światła błyskowego. Spełni także wymagania profesjonalnych fotografów: świeci pięciokrotnie jaśniej przy pięciokrotnie mniejszym zużyciu prądu w stosunku do zwykłej żarówki.

 

Specyfikacja:
Strumień światła – 3800 lm
długość żarówki: 23cm
średnica żarówki :7,5cm
standardowy gwint E27
pobór mocy 65W ,
325W dla tradycyjnej żarówki
napięcie 230 V, 50 Hz
temperatura barwowa 5500K
Żywotność 8000 godz. 80% oszczędności energii w stosunku do tradycyjnej żarówki
nie stosować w obwodach ze ściemniaczami lub wyłącznikami elektronicznymi
(czujnik ruchu, wyłącznik z podświetleniem)
podczas wkręcania lub wykręcania trzymać za plastykowy korpus oraz nie
stosować w zamkniętych oprawach (może to znacząco skracać żywotność świetlówki)

http://platinnium.i365.pl/sierpien2014/wym1.jpg

 2x Statyw 230cm  

Statyw oświetleniowy to połączenie stabilności i komfortu może być wykorzystywany w studio jak i w plenerze. Wykonany z wysokiej jakości aluminium. Teleskopowy mechanizm rozkładania minimalizuje wymiary statywu po złożeniu oraz pozwala na jego błyskawiczne rozkładanie lub składanie,  dzięki czemu uzyskamy szeroki zakres pracy (regulowany jest płynnie na dowolnej wysokości.)

DANE:

waga 1040g

wysokość max. 230cm

wysokość mini. 81cm

głowica: 16mm 1/4 cala

długość po złożeniu 70cm

max średnica 23.5mm

max. udźwig 2.5kg

 W  ZESTAWIE  ZNAJDUJĄ  SIĘ:
2x LAMPA NA 4 ŻARÓWKI + KABEL ZASILAJĄCY
2x STATYW 230cm
8 x ŻARÓWKA światło dzienne 65W/325W

 W lampę można użyć parasolek odbijających bądź rozpraszających światło ( specjalny otwór w lampie ) – poniżej przykładowe zdjęcie.

Produkt nowy, gwarancja 12 miesięcy.

Views: 53

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl