Sprawdzanie poziomu płynu hamulcowego Opel Astra G – DOT 4 SAE – J 1703 FMVSS 116 zielony

Pamiętaj, przed wybraniem się w dłuższą podróż samochodem, by zweryfikować stan poziomu płynu w układzie hamulcowym. Oczywiście przy okazji warto sprawdzić stan oleju na gorącym – 3 minuty od wyłączenia silnika, a także płynu do spryskiwaczy, płynu w układzie wspomagania i płynu/wody w układzie chłodzenia. Wszystko robimy stojąc samochodem na równej powierzchni.

Dzięki temu od razu będziemy wiedzieć, czy samochód nie ma wycieków niekontrolowanych. Te czynności należą do użytkownika, jako obowiązkowe podczas eksploatacji pojazdu.

Dolewamy płyn dokładnie taki, jaki jest wymagany przez producenta, gdyby zaistniała taka potrzeba. W Astrze G jest to DOT 4, ale w innych samochodach może to być DOT 3 i inne.
Gdy nie masz pewności, spójrz do instrukcji pojazdu lub skontaktuj się z ASO.

Odsłony: 122

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl