Szerokopasmowy Internet satelitarny od Viasat

Praktycznie większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu. w dużych miastach firmy zazwyczaj prześcigają się w ofercie cenowej, prędkościowej aby pozyskać jak największą ilość klientów.

Zwykłe ADSL zamieniane są na łącza światłowodowe, całkiem nieźle mają się również sieci radiowe i coraz większą popularnością cieszą się również sieci LTE.

Co jednak począć kiedy mieszkamy w miejscu gdzie internet nie dociera, LTE działa słabo lub kompletnie nie ma sygnału?

Taka sytuacja pomimo ogromnych nakładów finansowych na rozbudowę sieci przez operatorów telekomunikacyjnych może mieć również miejsce w dużych miastach. Tutaj problemem są często stare kable, poniszczone szafki krosowinicze oraz zbyt długie linie.

Wszędzie tam świetnie sprawdzi się satelitarny szerokopasmowy dostęp do internetu.

Użytkownik otrzymuje antenę satelitarną oraz router (często nazywany również modemem, mimo pełni od rolę routera). Otrzymane urządzenie ma wbudowane WiFi, dzięki czemu ograniczamy ilość niepotrzebnych kabli.

Dostęp do internetu zapewniony jest w każdym miejscu, niezależnie od położenia ukształtowania terenu czy obecności lasów, które jak zapewne wiecie bardzo tłumią wszelkie sygnały radiowe.

Zapraszam do zapoznania się z filmem dotyczącym właśnie jest tematyki.

Zobacz również ofertę firmy Viasat

Odsłony: 28

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl