Trasa Polska – Włochy | Wakacje 2015

Trasa Polska – Włochy | Wakacje 2015

Trasa Polska (Bytom) – Włochy (Ferrara, Lido Di Volano) lipiec 2015.

Film nagrany na tej trasie https://goo.gl/maps/iwC3S

Cała droga z Polski (Bytom) do Włoch (Lido Di Volano) w rozdzielczości FULL HD nagrana wideo rejestratorem Mio MiVue 638 Touch z GPS. Nawigacja AUTOMAPA z mapami EUROPY. CB Radio ALAN 121 z anteną SIRIO, smartfon Samsung Galaxy S5 oraz ładowarka samochodowa do smartfona 2.1 A.

Film przyspieszony x64.

W tamtym roku była Chorwacja samochodem, w tym roku Włochy i jak zawsze z niezawodnym partnerem, czyli nawigacją AUTOMAPA, którą na takie wojaże polecam każdemu!

10go lipca wyruszamy, a dziś mamy 25 czerwca, czyli jeszcze ponad 2 tygodnie ostatnich przygotowań, zatem warto wykorzystać ten czas na rzetelne przygotowanie, by w spokoju jechać. Jeżeli naprawiałeś cokolwiek w samochodzie w ostatnim czasie, w zawieszeniu, w silniku itp. Wsiądź do auta i jedź na stację diagnostyczną sprawdzić wszystko, a potem zrób trasę autostradą 100 km lub przynajmniej 50 z prędkością stałą 140km/h – stań potem, podnieś maskę i sprawdź czy wszystko ok, nic nie syczy, olej się nie wydostaje gdzieś lub coś nie jest luźne, paski ok, czyli organoleptycznie zobacz czy wszystko gra, będziesz miał pewność, że wszystko rzeczywiście jest ok, że auto równo trzyma się drogi, bo być może wymieniałeś końcówkę drążka kierowniczego lub amortyzatory i zapomniałeś zrobić geometrię, a ściągające auto to same kłopoty w czasie jazdy. Nie warto oszczędzać, sprawdź auto nie pod domem i nigdy nie ufaj mechanikowi w 100%, tylko do auta i zrób trasę autostradą 50 km w jedną i 50 z powrotem, będzie ok, wszystko gra. To moja rada.

 

Artykuł ten piszę dla wszystkich tych, którzy tak samo jak ja planują tę podróż wykonać bezpiecznie i zgodnie z przepisami samochodem. Tutaj macie link do mojego artykułu z podróży z Polski do Chorwacji, sporo osób już skorzystało, może i Tobie się przyda.
http://www.forumwiedzy.pl/automapa-najlepsza-nawigacja-gps-z-mapa-europy-podroz-z-polski-do-chorwacji-samochodem/

 1. Przygotowanie do podróży

  Należy dokładnie sprawdzić samochód na stacji diagnostycznej (nie u mechanika, ale na stacji diagnostycznej profesjonalnej, która całkowicie sprawdzi zawieszenie, hamulce, światła). Jeżeli diagnosta powie, że masz coś wymienić, zrób to, to moja dobra rada. Zwykle tam, gdzie robisz przegląd możesz bezpłatnie sobie sprawdzić swój samochód między przeglądami kiedy chcesz i co chcesz. Warto mieć wykupione ubezpieczenie na unie europejską odnośnie wypadków i zdarzeń losowych, np. autko się zepsuje samo, żeby ubezpieczyciel w takim wypadku zapłacił za holowanie np. z autostrady czy też za naprawę, by nie jechać w ew. stresie, polecam. Nawet jeśli masz autko powyżej 10 lat, też da się i tutaj polecam moją zaufaną agencję ubezpieczeniową, która na każdą potrzebę znajdzie rozwiązanie i najlepsze ceny w całej Polsce! AWA TYCHY Pan Andrzej Wawrzonkowski: tel. 502 576 281 (właściciel) – POLECAM.

  – Musisz mieć przy sobie dla każdego pasażera i kierowcy odblaskowe koszulki/kamizelki (dla dzieci są takie małe rozmiary w SELLGROSIE), żeby w razie wypadku itp. wszyscy pasażerowie i kierowca ubrali i czekali na służby bezpiecznie, by nie doszło do wypadku.
  kamizelki_odblaskowe
  Komplet wszystkich żarówek istotnych (światła mijania, migacze, stop/mijania tylne, wsteczny, podświetlenie tablicy) w SELLGROSIE są chyba wszystkie jakie potrzebne, trójkąt, gaśnica, zachęcam do zabrania nożyka, kombinerek, jakiejś taśmy mocnej, druta, śrubokręta, takie narzędzia pozwalają na proste naprawy, w naszym konwoju, w jednym oplu dieslu zepsuła się opaska metalowa na rurze odmy z silnika, jako, że zawsze wożę drobne narzędzia, od razu podniosłem maskę, zlokalizowałem problem (obrzygało olejem pół silnika i dookoła elementy), odkręciłem opaskę metalową, podmieniłem na inną z filtra powietrza i ta trzymała porządnie przewód gumowy z odmy, stara opaska się przekręcała i słabo trzymała gumowy wąż na odmie. Niby nic – drobna naprawa, ale na stacji cybanta nie mieli, a ja z moimi narzędziami „na zapas”, rozwiązałem problem znajomego w 20 minut, po czym wszystko było ok do samej Polski, a tak stracilibyśmy pewnie trochę czasu na kombinowanie, czarowanie, itp.
  komplet zarowek
  Koło zapasowe musi być – polecam na dłuższą podróż na wszelki wypadek kupić w spreyu taki preparat do naprawy uszkodzonej opony, na wypadek, gdyby padły dwie opony naraz lub kolejno, wtedy jedno koło podmieniasz i w przypadku drugiego stosujesz taki preparat, który wstrzykuje się do koła przez wentyl pompowania i koło zdatne jest do jazdy z ograniczoną prędkością ok 80km/h – ale to lepsze niż ew. holowanie i nerwy, a przypadki chodzą po ludziach…, Przy okazji ten preparat pompuje koło 🙂 – do kupienia w SELLGROSIE i innych.

  koło zapasowe w sparyu
  Ważne ubezpieczenie OC, Przegląd, Prawo Jazdy, Dowód Osobisty
  CB Radio – polecam dobrej jakości z funkcją MULTI (ja kupiłem ALAN 121) i zmianą częstotliwości FM na amplitude AM. W Polsce używa się AM, kanał ogólny 19, zaś za granicą w Europie używa się tylko FM kanał ogólny 28, ale jeżeli jedziesz w grupie „swoich” i jeżeli nie każdy ma radio CB z opcja zmiany na FM, to ustawcie sobie wszyscy AM, kanał np. 12 i spokojnie będziecie się porozumiewać, szczególnie istotne w większej grupie, gdy chcecie trzymać się wszyscy razem i np. któremuś z grupy przydarzy się awaria samochodu lub dziecko będzie chciało siusiu :). Oczywiście dobra antena też jest potrzebna ;).
  radio cb alan 121
  W Austrii kompletnie nie używajcie CB RADIA, nie wolno! (anteny schować do samochodu, CB RADIO wyłączyć i schować), spore kary za używanie podobno, podczas kontroli, my takiej nie mieliśmy, bardzo mało policji. Dlatego warto przed granicą z Austrią w Czechach schować sprzęt. W Słowenii za granicą (po przejeździe mostka), antena na dach i radio w ruch :).
  Napompować kółka na maxa, zgodnie z instrukcją samochodu, żeby nie mieć zbędnego oporu toczenia podczas jazdy załadowanym samochodem = większe spalanie.
  Dobrze się wyspać przed podróżą i jeść lekkostrawnie :).
  ZAKUPIĆ WINIETY za autostrady w CZECHACH i AUSTRII, we Włoszech tak samo jak w Polsce odcinki są płatne, czyli bramki z tego co wiem, tam winiety nie trzeba. Winiety polecam kupować tutaj – sprawdzone i bezpieczne źródło! http://www.forumwiedzy.pl/winiety-do-krajow-europejskich-na-samochody-kupujemy-zawsze-na-www-winiety-com-pl/ – Polecam kupić przed wyjazdem, w dniu wyjazdu kleisz i jedziesz, nie musisz stawać przed granicą, kupować, po prostu jedziesz z już naklejonymi wygodnie i komfortowo.
  winietka austria 10 dniowa
  Oczywiście dobra nawigacja GPS – AUTOMAPA polecana!
  Tutaj moja drobna prezentacja automapy i jej funkcjonalności (przy okazji subskrybujcie mój kanał na YouTube, macie tam więcej filmów dotyczących automapy jakie zrobiłem, tam też będą pojawiać się filmy z wakacji, z podróży samochodem, drogi – jako subskrybencie będziecie dostawać info na maila, gdy film zostanie dodany)
  automapa interfejs

  https://www.youtube.com/watch?v=41uxAP1JALE

 2. Nawigacja samochodowa GPS – AUTOMAPA na androida lub iOS

  PLAN TRASY JEST TAKI: BYTOM POLSKA – LIDO DI VOLANO WŁOCHY

  Polska Włochy Samochodem
  Polska Włochy Samochodem

  Jak zawsze skorzystam ze sprawdzonego, bezpiecznego rozwiązania, czyli nawigacji samochodowej AUTOMAPA z najnowszymi mapami EUROPY – polecam kupić legalnie licencję i jechać ze spokojną głową! Polecam zajrzeć: www.automapa.pl/
  Jeśli macie smartfona z androidem lub iphone, to wystarczy uruchomić wifi w telefonie, pobrać i zainstalować automape, tu na moim filmie pokazuję jakie to proste, bez użycia komputera. Licencje są różne, np. 90 dniowa, zatem nie trzeba kupować na cały rok. Polecam.

  https://www.youtube.com/watch?v=rbAFZLWvYCY

 3. DODATKOWE INFORMACJE:

  – Prędkości w krajach wszystkich na autostradach max 130 km/h, w Polsce 140 km/h.
  Dobra rada, jechać przynajmniej 5km/h wolniej niż znaki, aby nie ryzykować jakiegoś fotoradaru laserowego na statywie, szkoda kasy na mandaty, a te nie są niskie 🙂
  – Zadbaj o sprawność samochodu, jeżeli jest coś do naprawy, zrób to przed wyjazdem, bo jeżeli coś mam się zepsuć, to zepsuje się właśnie wtedy, kiedy się to zepsuć nie powinno i masz wakacje zepsute.
  – Prędkości w krajach wszystkich na autostradach max 130 km/h, w Polsce 140 km/h.
  Dobra rada, jechać przynajmniej 5km/h wolniej niż znaki, aby nie ryzykować jakiegoś fotoradaru laserowego na statywie, szkoda kasy na mandaty, a te nie są niskie 🙂
  – Winiety warto kupić przed wyjazdem do Włoch, tzn. jeszcze będąc w domu, kupić przez internet na stronie http://www.winiety.com.pl, kupujesz na stronie, płacisz przelewem i za 2 dni masz w domu, przyklejasz przed wyjazdem zgodnie z instrukcją na winiecie i jedziesz bez zatrzymywania się w budkach przed granicami, bez straty czasu, bez stania w kolejkach ewentualnych, rozmienianiu pieniędzy itp. itd. komfort, po prostu jedziesz bez straty czasu.

  winiety.com.pl
  winiety.com.pl

Pozdrawiam

Zapraszam do subskrypcji mojego kanału, polubienia filmu i skomentowania czy Wam się przydał, jeśli macie jakieś dobre rady dla innych widzów, to piszcie pod filmem w komentarzu, tak byśmy sobie wszyscy pomagali.
Kolejne filmy z wypraw po Europie już niebawem! Subskrybujcie mój kanał z poradnikami!

Jeśli macie jakieś pytania, pytajcie pod filmem, szybko odpowiadam, wczoraj wróciliśmy.

Droga w GOOGLE MAPS:
https://www.google.pl/maps/dir/Jagiello%C5%84ska+19,+Bytom,+Polska/Lido+di+Volano,+Prowincja+Ferrara,+W%C5%82ochy/@46.9769213,15.6105909,6.25z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4716d32895028871:0xbc2b7feb87ed7c4f!2m2!1d18.917894!2d50.343965!1m5!1m1!1s0x477dd7fcc5a8bc1d:0x55405cd013d590ce!2m2!1d12.2655633!2d44.8033144

Szerokiej Drogi!

Visits: 203

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl