Tulejkownica do tulejek cienkościennych WAGO Variocrimp 4 206-1204 – prezentacja, test

Tulejkownica WAGO Variocrimp 4 206-1204 do tulejek cienkościennych

Tulejkownica Variocrimp 4 WAGO 206-1204, zaciskarka, praska do tulejek cienkościennych 0,25-4mm2 z kołnierzem z tworzywa lub bez.

Tulejkownica Variocrimp 4; do tulejek z kołnierzem z tworzywa lub bez; zakres krempowania od 0,25mm² do 4,0mm²

“Wskazówka:
Wskazówki dotyczące obsługi

Tulejkownica Variocrimp 4 automatycznie dopasowuje siłę prasowania do przekroju przewodu

Tylko jeden otwór zaciskowy dla wszystkich przekrojów przewodów

Zaciśnięcie tulejki w kwadrat pozwala na oszczędność miejsca, a karbowanie powierzchni podnosi wytrzymałość na dużą siłę wyciągania przewodu.

Zaciśnięty przewód nie wymaga ściśle określonego ustawienia podczas wprowadzania do złączki.

Możliwość wprowadzenia przewodu z obu stron tulejkownicy (duże udogodnienie dla osób leworęcznych)

Blokada docisku zapewnia gazoszczelność tulejki

Po zaciśnięciu tulejki przyrząd otwiera się automatycznie.

Ergonomiczny kształt rękojeści

Co to jest „gazoszczelność“?
W przypadku połączenia gazoszczelnego, przewód i tulejka są tak mocno ze sobą ściśnięte, że nie ma pomiędzy nimi wolnej przestrzeni. Oznacza to, że w normalnych warunkach atmosferycznych żadne substancje płynne lub gazowe nie mogą dostać się do miejsca krępowania.
Nie następuje utlenianie między zaprasowanymi żyłami przewodowymi, a tym samym niemal całkowicie wyeliminowane zostaje zjawisko podwyższenia rezystancji po zaciśnięciu tulejki. W skrajnych przypadkach, sporadycznie może dojść do powstania niewielkich wolnych przestrzeni pomiędzy przewodami. Biorąc pod uwagę skręcenie przewodu, można je potraktować jako przestrzenie zamknięte.
Przy niewystarczającym sprasowaniu przewód może zostać wyciągnięty. Pozostają także przestrzenie, w których może dojść do utlenienia.
A skutkiem utlenienia jest wzrost rezystancji przejścia.
Podwyższona rezystancja ma niekorzystny wpływ na transmisję sygnałów, wprowadzając dodatkową tłumienność oraz straty mocy, które mogą doprowadzać do wzrostu temperatury styku (niebezpieczeństwo powstania pożaru).
Dlatego zaleca się zastosowanie tulejkownic z blokadą docisku, jak na przykład tulejkownice WAGO. Takie tulejkownice otwierają się dopiero po całkowitym zaciśnięciu tulejki. Zaciśnięcie tulejki w kwadrat jest idealnym rozwiązaniem przy montażu do złączek z zaciskiem sprężynowym.
Przekroje przewodów z tulejką przewodową przypisane do wyrobów WAGO, odnoszą się do krępowania w kwadrat.”

Link do strony WAGO: https://www.wago.com/pl/narz%C4%99dzia/tulejkownica-variocrimp-4/p/206-1204

Odsłony: 32

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl