Jak ustawić stały adres IP dla kamery IP WIFI MT4097 w sieci LAN bez DHCP ? Sieci komputerowe

W tym poradniku pokazuję, jak przypisać ręcznie adres IP do kamer IP w sieci lokalnej LAN. Warto to zrobić, ponieważ DHCP lubi płatać figle, no chyba że w routerze, w ustawieniach serwera DHCP zapiszemy po adresie MAC karty sieciowej kamery IP na stałe, to też tak się da oczywiście. Ale przedstawiona opcja na filmie jest najlepszym rozwiązaniem, moim zdaniem.

Subskrybuj kanał. Polub film. Skomentuj film. Udostępnij dalej ten film w mediach społecznościowych lub na forach, by inni też mogli skorzystać.

Jeżeli masz jakieś pytanie, wątpliwość, napisz w komentarzu pod filmem, postaram się odpowiedzieć, gdy tylko będę miał możliwość.

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl