Wtyczka z łącznikiem. Wymiana zwykłej wtyczki na wtyczkę z łącznikiem. Jak to zrobić? Szczegółowo!

Wtyczka z łącznikiem 230V

Tania i prosta w montażu wtyczka z łącznikiem to świetny pomysł, gdy nie chcemy za każdym razem wyciągać wtyczki od np. przedłużacza warsztatowego, lutownicy i innych urządzeń z gniazdka, ale chcemy w łatwy sposób odłączyć napięcie na urządzeniu.

Proszę się zastanowić, a myślę, że każdy znajdzie zastosowanie u siebie dla takiej wtyczki. Sposobów na wykorzystanie jest mnóstwo.

W moim poradniku pokazuję szczegółowo, jak wymienić wtyczkę zwykłą od lutownicy na wtyczkę z łącznikiem.

Jeżeli stosujesz takie wtyczki lub zainspirowałem Ciebie do kupna takiej wtyczki z łącznikiem i zastosowanie u siebie, to napisz proszę w komentarzu, przy jakim urządzeniu ja wykorzystasz, może czytający komentarze skorzystają z Twojego pomysłu.

Wtyczki takiej nie zalecam stosować w pomieszczeniach “mokrych”, takich jak łazienki, kuchnie, ponieważ wtyczka z łącznikiem nie posiada stopnia ochrony IP44, która dla łączników i gniazdek jest wymagany dla takich miejsc.

Wtyczkę z łącznikiem polecam stosować do pomieszczeń suchych, jak garaż, warsztat, pokój.

#Wtyczka #Elektryka #Łącznik

Odsłony: 8

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl