Wymiana klocków hamulcowych KROK PO KROKU – Opel Astra G 1998 1.6 16V przód

Tutaj znajdziesz instrukcję, krok po kroku, jaką dla Ciebie spisałem: https://www.forumwiedzy.pl/wymiana-klockow-hamulcowych-opel-zrob-to-sam-jak-wymienic-samodzielnie/
Zobacz też wersję przyspieszają z komentarzem:

Zawsze sprawdź w instrukcji serwisowej swojego pojazdu moment dokręcania prowadnic (prowadników zacisku hamulcowego np. 28 Nm) zacisków i kół (np. 110 Nm), by za pomocą klucza dynamometrycznego dokręcić śruby odpowiednim momentem (siłą).
Nie dokręcaj zbyt mocno, jeśli nie posiadasz klucza dynamometrycznego, bo urwiesz gwint w jarzmie lub śrubie, a potem element będzie do wymiany.
Możesz nałożyć klej do gwintów na gwint prowadnic (prowadników, śrub), by dla pewności się nie odkręcały w trakcie pracy (nie jest to konieczne, ale zalecane).

Najlepiej użyć do czyszczenia powierzchni jarzma i zacisku, kostkę ścierną / gąbkę szlifierską BOSCH FINE (drobna gradacja), pozostawi idealnie równą powierzchnię przed smarowaniem.

Bezpośrednio po wymianie klocków hamulcowych, przed ruszeniem w drogę, kilka razy wciśnij padał hamulca do oporu, by hamulce działały poprawnie, oraz kilkukrotnie z prędkości 80km/h delikatnie zahamuj do 40km/h.

Nie zapomnij sprawdzić poziomu płynu hamulcowego i zakręcić korek zbiornika płynu hamulcowego!

Zapraszam do kupowania części samochodowych u naszego partnera AUTO PARTS, w sklepie www.APARTS.pl – kod rabatowy FORUMWIEDZY lub AUTOFAN w podsumowaniu zakupów wpisujesz i oszczędzasz ;).
Klocki ATE są jednymi z najlepszych, jakie można zainstalować, zatem polecam.
Zestaw do zacisków hamulcowych YATO YT-0611 sprawdził się rewelacyjnie do wciskania tłoka zacisku hamulcowego.

Views: 104

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl