Yato YT-31310 PIŁA DWUSTRONNA JAPOŃSKA typu RYOBA

Japońskie piły, jedne z najlepszych na świecie charakteryzują się zupełnie inną budową jak również podejściem do cięcia. Piły japońskie czerpią swój kształt z bogatej tradycji japońskiej i bardzie przypominają miecze lub inny oręż niż tradycyjne piły europejskie.

To jednak nie wszystko w różnicach między wspomnianymi narzędziami. Piły japoński są bardzo elastyczne wytwarzane ze stali o niezwykłej wytrzymałości SK-5.

Dodatkowo piła ma dwa rzędy zębów po obu stronach.

Różnica polega również nie tylko na budowie ale również filozofii cięcia. Płami europejskimi tniemy od siebie, w związku z tym zęby piły skierowane są w stronę ciętego materiału. Zęby piły europejskiej są zazwyczaj lekko wykrzywione przez co cięcie powoduje bardzo dużo strat w ciętym materiale.

Piła RYOBA ma zęby skierowane w stronę tnącego w związku z tym cała siła cięcia następuje w chwili przyciągania piły. To powoduje, że cięcie jest łatwiejsze, a zastosowane proste zęby powodują, że ucięty materiał wygląda idealnie. Praktycznie nie różni się niczym od cięcia maszynowego.

Ze względu na kształt wyróżniamy trzy rodzaje pił japońskich

  • Ryoba
  • Kataba
  • Dozuki

Piły te mają jeszcze jedną charakterystyczną dla siebie cechę. Można te piły trzymać obiema rękami, przez co rewelacyjnie sprawdzają się również tam gdzie mamy kiepskie podejście albo przycinamy gałęzie stojąc na drabinie.

Parametry piły:

  • Szerokość [mm]: ok. 100
  • Materiał: stal SK 5
  • Długość [mm]: robocza – 320
  • Grubość [mm]: 1,2
  • Podziałka [TPI]: 7 / 12

Zapraszam wszystkich na film w którym zaprezentuje piłę japońską typu RYOBA. Sami zobaczycie jakie to rewelacyjne narzędzie.

Piłę można kupić: Tutaj

Odsłony: 10

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl