YouTube Studio Prawa Autorskie – jak sobie radzić ze złodziejami kradnącymi filmy?

Jeżeli prowadzisz kanał w serwisie YouTube, to zaglądaj do narzędzia Prawa Autorskie w Studiu Twórcy, by wykluczyć filmy, które ktoś sobie bezprawnie pobrał i wykorzystał na swoim kanale bez podania źródła i w ogóle bez zgody.

Należy pamiętać, że aby wykorzystać kogoś materiał, to albo należy mieć zgodę / licencję właściciela, albo wyraźnie wstawić źródło, np. Źródło: Kanał ForumWiedzy.pl w serwisie YouTube – i link bezpośredni do filmu. Podobnie robią także stacje telewizyjne, gdy wykorzystują treści w swoich materiałach i tak samo ma robić każdy.

Nie wolno pobierać materiałów, których nie jesteśmy właścicielami celem obróbki, której efektem będzie wstawienie tego samego lub zmodyfikowanego na swój kanał, bez podania źródła. Takie działanie nie wyczerpuje znamiona PRAWA CYTATU.

Jak sama nazwa wskazuje, prawo cytatu umożliwia zacytowanie, czyli wykorzystanie pewnej części, by stworzyć swój własny utwór, np. komentowanie, parodia itp. Ale źródło być musi!

Subskrybuj kanał. Polub film. Skomentuj film. Udostępnij dalej ten film w mediach społecznościowych lub na forach, by inni też mogli skorzystać.

Jeżeli masz jakieś pytanie, wątpliwość, napisz w komentarzu pod filmem, postaram się odpowiedzieć, gdy tylko będę miał możliwość.

Views: 50

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl