UWAGA na aplikacje wysyłające posty w naszym imieniu na Facebooku

Dobra Rada dla wszystkich Fejsbookowiczów!

Jeśli zauważysz, że ktoś lub coś za Ciebie wstawia zbereźne fotki lub zdjęcia, linki na różnych grupach, stronach lub na Twoim profilu, to natychmiast sprawdź w ustawieniach swojego konta Facebook, jakie masz tam zainstalowane aplikacje, które mają Twoją zgodę na publikowanie postów za Ciebie.

Przykładowo, Ty sobie śpisz, a aplikacja w Twoim imieniu publikuje różne treści, których sobie nie życzysz.

Taka sytuacja spotkała mojego znajomego w ostatnich dniach i właśnie wyszły nieprzyjemne komplikacje, bo nigdy by nie wstawił takich świństw, ale bez jego wiedzy się publikowały różne świństwa.

https://www.facebook.com/help/170585223002660

wejdź w ten link pomocy Facebooka, gdzie opisane jest jak usunąć, poniżej dodam opis.

Polecam zajrzeć do artykułu i sprawdzić, co tam macie, by mieć kontrolę nad tym co jest publikowane w Waszym imieniu.

Skąd to się tam bierze? Nie na innej opcji, jak taka, że gdzieś w telefonie, tablecie lub komputerze byliście na jakiejś stronie lub profilu i musiał wyskoczyć Wam napis, czy zgadzacie się na zainstalowanie, no i musieliście zainstalować, samo nie może się zainstalować.

Przy okazji polecam zmienić hasło, na wszelki wypadek do Facebooka.

 

Instrukcja, że strony powyżej:

Jak usunąć dodaną aplikację lub grę?

Aby usunąć dodaną aplikację lub grę:

  1. Kliknij ikonę w górnej części Facebooka i wybierz opcję Ustawienia.
  2. Kliknij opcję Aplikacje w menu po lewej stronie.
  3. Ustaw kursor na aplikacji lub grze, którą chcesz usunąć i kliknij symbol x.

Usunięta aplikacja lub gra nie powinna mieć już możliwości dalszego zamieszczania postów na Twojej osi czasu. Jeżeli nadal widzisz zdarzenie z przeszłości, możesz je usunąć.

Uwaga: Aplikacja lub gra może zachować informacje udostępnione jej w czasie korzystania z niej, ale możesz skontaktować się z jej twórcą i poprosić o usunięcie przechowywanych informacji.

Visits: 61

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl