10000 euro za jazdę z wideorejestratorem za granicą! UWAGA

W Polsce jazda z wideorejestratorem na przedniej szybie nie jest niczym niezwykłym, ale jadąc na wakacje należy zaznajomić się z przepisami dotyczącymi używania urządzeń nagrywających obraz.

Nawet 10 000 Euro może wynosić kara za używanie wideorejestratora u naszych sąsiadów za granicą! To nie żart. Austria dla przykładu.
Przed wjazdem do Austrii obowiązkowo zdejmujemy z przedniej szyby i tylnej, jeśli to wideorejestrator DualCam.

Przykładowy wideorejestrator Mio MiVue C380 Dual. Przy jego użyciu, przed wjazdem do Austrii, zdejmujemy wideorejestrator z przedniej szyby oraz kamerę tylną z tylnej szyby.

Na Słowacji i w Czechach nie jest zabronione używanie wideorejstratorów, zaś na Węgrzech przepisy nakazują usunąć zarejestrowane materiały do 5 dni po ich nagraniu!

W Chorwacji, Grecji czy Bułgarii możesz korzystać z wideorejestratora bez żadnego problemu, sprawdziłem to osobiście 4 lata pod rząd jeżdżąc w wideorejestratorem.

Należy pamiętać, że nagrany materiał może być wykorzystany jedynie prywatnie do przeglądania lub udostępnienia Policji. Nie można nagranych materiałów udostępniać w Internecie i gdzie indziej, bez zamazania twarzy i numerów rejestracyjnych pojazdów, inaczej możemy być posądzeni o naruszanie ochrony danych osobowych.

Mam nadzieję, że te informacje Wam się przydadzą.
Szerokiej drogi! 🙂

 

Odsłony: 12

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl