Latarnia Morska Niechorze

LATARNIA MORSKA Niechorze

Latarnia w Niechorzu została zbudowana przez Niemców w XIX wieku, na wysokiej, trzynastometrowej podstawie, osiągając wysokość 45 metrów. Latarnia jest udostępniona dla zwiedzających, jednak by podziwiać rozciągający się wkoło widok na Niechorze, Rewal i okolicę, trzeba pokonać 210 schodów, prowadzących na jej szczyt. U podnóża latarni znajduje się wspaniały ogród z dwumetrowymi żywopłotami oraz kompleks budynków otoczonych ceglanym murem. Klif, na którym znajduje się latarnia został zabezpieczony przed erozją betonowym pasem. Od strony lądu budynek latarni jest widoczny z odległości kilku kilometrów, od strony morza widać jedynie górny fragment wieży.

Wysokość latarni: 45 m
Wysokość światła: 62,8 m n.p.m.
Zasięg światła: 20 Mm (ok. 37 km)
Charakterystyka światła: B (10s)
Światło: 0,45 + 9.55 = 10 s
Położenie geograficzne: szerokość 54″ 05′ 47″ N; długość 15″ 04′ 57″ E

Źródło: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-niechorze/

Zobacz ciekawe miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć:

Zobacz wszystkie latarnie polskie, jakie odwiedziłem:

 

Zobacz wszystkie latarnie polskie, jakie odwiedziłem z kamerą: https://www.youtube.com/playlist?list=PL0pnNCiKEzWazSS4YQPzYvofF3xe9ss0Y

Jeżeli chcesz coś dodać do tej strony, informacje, reklamę, zgłosić uwagę, poprawkę, napisz na info@forumwiedzy.pl

Views: 9

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl