Latarnia Morska Gąski

LATARNIA MORSKA Gąski

Latarnia morska Gąski została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 41,2 metra, położona jest 112 metrów od brzegu morskiego, niedaleko drogi z Ustronia Morskiego do miejscowości Mielno. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. U podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Latarnia Morska w Gąskach została wpisana do rejestru zabytków.

  • Wysokość latarni: 49,8 m
  • Wysokość światła: 50,1 m n.p.m.
  • Zasięg światła: 23,5 Mm (ok. 43,5 km)
  • Charakterystyka światła: P (3) (15s)
  • Światło: 2.5 + 1.2 + 2.5 + 1.2 + 6.4 + 1.2 = 15 s.
  • Położenie geograficzne: szerokość 54″ 14′ 42″ N; długość 15″ 52′ 30″ E

Źródło informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-gaski/

 

Zobacz ciekawe miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć:

Zobacz wszystkie latarnie polskie, jakie odwiedziłem:

Zobacz wszystkie latarnie polskie, jakie odwiedziłem z kamerą: https://www.youtube.com/playlist?list=PL0pnNCiKEzWazSS4YQPzYvofF3xe9ss0Y

Jeżeli chcesz coś dodać do tej strony, informacje, reklamę, zgłosić uwagę, poprawkę, napisz na info@forumwiedzy.pl

Odsłony: 7

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl