Czy dyktafon w smartfonie Samsung ma sens? TAK

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem dyktafonu do nagrywania notatek, wywiadów czy rozmów, to radzę zastanowić się nad wykorzystaniem samego smartfona Samsung Galaxy do tego celu.Dyktafon w smartfonie

Gdy mam nagrać dźwięk, nie ukrywam, że często korzystam z dyktafonu w smartfonie, nie dlatego że jestem fanem wszystko mających smartfonów, ale po prostu bardzo dobrej jakości nagrania.

Moim szczególnie ulubionym trybem jest Tryb Wywiadu, w którym nagrywa górny mikrofon, jeżeli chcielibyśmy nagrywać z górnego i dolnego mikrofonu jednocześnie, to musimy uruchomić Tryb Rozmowy, który świetnie się sprawdzi na konferencji lub w rozmowie przy stole kilku osób.

Dyktafon w smartfonie

Jest jeszcze tryb normalny, który nagrywa z dolnego mikrofonu, dla mnie nie jest to dobre rozwiązanie, bo po prostu mnie nie wygodnie mówić do dolnej części smartfona.

Dyktafon w smartfonie

Bardzo dobrym rozwijaniem w ustawieniu dyktafonu jest możliwość zapisania lokalizacji nagrania oraz wybrania pamięci, na której ma być zapisany materiał.

Dyktafon w smartfonie

W ustawieniach można wybrać jakość nagrania, włączyć redukcję szumu i dodać logo swoje, które podczas wywiadu może być przydatne.

Dyktafon w smartfonie

Jeśli zastanawiacie się nad możliwościami, przetestujcie sami i napiszcie poniżej swoje zdanie na temat dyktafonu, ale najpierw przetestujcie, a nie piszcie w ciemno, sami się zdziwicie, jak dobrze radzą.

Polecam przetestować, zanim od razu spiszecie na straty dyktafon.

Napisz, co myślisz o dyktafonie w smartfonie i czy polecasz jakiś mikrofon bezprzewodowy do swojego smartfona.

Moje testowe nagrania, z trzech dostępnych trybów:

Tryb rozmowa

Tryb wywiad

Tryb normalny

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl