Czy Twoje drzwi są bezpieczne ?

OSTRZEŻENIE: Każdy zamek można otworzyć, kwestia narzędzi, doświadczenia, umiejętności. Albo jest to kwestia pracy – ślusarz, albo kradzieży – złodziej. Tak czy siak, wszyscy musimy być świadomi, że zamykanie pomieszczenia, mieszkania, garażu, tylko za pomocą zamka z wkładką bębenkową GERDA itp., którą można:
1. Rozwiercić (od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund i otworzyć zamek)

2. Złamać (od kilku do kilkunastu sekund i otworzyć zamek)

nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pewność i bezpieczeństwo.

Te filmy mają Wam wszystkim uświadomić, jak dużym niebezpieczeństwem jest ufanie zamkom z wkładkami bębenkowymi.

Bardzo ważne przy ich montażu, wymianie jest dbanie o montaż zgodny z instrukcją i zasadami, bo bez tego opcja nr 2, jest bezproblemowa, no chyba że kupimy wielokrotnie droższą wkładkę ze specjalnym zabezpieczeniem przeciw złamaniu/wyrwaniu, ale to droga sprawa.

Zabezpieczenie przed 1 opcja, to najlepiej stosować specjalne wkładki, które bardzo ciężko rozwiercić, trzeba posiadać specjalistyczne wiertła, no i czas pracy jest dłuższy, ale wystarczający, by ew. zareagował sąsiad itp.

Najlepiej stosować kilka różnych zamków wysokiej jakości, na różne typy kluczy i naturalnie ubezpieczyć mieszkanie.

Niektórzy mogą pomyśleć, że post jest poradnikiem dla złodziejów, NIC BARDZIEJ MYLNEGO, oni te wszystkie tematy mają opanowane od lat. Moim celem jest tylko i wyłącznie wzbudzić czujność i świadomość każdego, by mógł zwrócić uwagę na swoje drzwi, zamki i ew podjąć odpowiedni kroki, by zabezpieczyć się, np. wymiana zamka przez ślusarza, drzwi itp.

Jak wymienić wkładkę bębenkową każdy wie, ale jeśli nie, to proszę zobaczyć:

Mam nadzieję, że te kilka moich filmów, jakie dla Was nagrałem, spowodują, że zwrócicie uwagę na swoje zamki w drzwiach i bezpieczeństwo. Lepiej dmuchać na zimne, niż potem żałować, że się straciło dobytek, a można było poświęcić godzinkę pracy i wymienić zamek na bezpieczniejszy.

Bardzo często można spotkać sytuacje, gdzie w mieszkaniach, firmach, drzwiach do sklepów są zamontowane wkładki bębenkowe, jak na filmie 2, które wystają z drzwi i złamać je oraz dostać się do środka jest banalnie prosto, film nr 2 to prezentuje, zatem jeśli zobaczycie drzwi sąsiada, znajomego, gdzie tak jest wkładka zamka zamontowana, ostrzeżcie go przed włamaniem.

Udostępnij ten post znajomym, jeśli uważasz, że może się im przydać.

Pozdrawiam!

Visits: 11

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl