Czy Twoje drzwi są bezpieczne ?

OSTRZEŻENIE: Każdy zamek można otworzyć, kwestia narzędzi, doświadczenia, umiejętności. Albo jest to kwestia pracy – ślusarz, albo kradzieży – złodziej. Tak czy siak, wszyscy musimy być świadomi, że zamykanie pomieszczenia, mieszkania, garażu, tylko za pomocą zamka z wkładką bębenkową GERDA itp., którą można:
1. Rozwiercić (od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund i otworzyć zamek)2. Złamać (od kilku do kilkunastu sekund i otworzyć zamek)

nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pewność i bezpieczeństwo.

Te filmy mają Wam wszystkim uświadomić, jak dużym niebezpieczeństwem jest ufanie zamkom z wkładkami bębenkowymi.

Bardzo ważne przy ich montażu, wymianie jest dbanie o montaż zgodny z instrukcją i zasadami, bo bez tego opcja nr 2, jest bezproblemowa, no chyba że kupimy wielokrotnie droższą wkładkę ze specjalnym zabezpieczeniem przeciw złamaniu/wyrwaniu, ale to droga sprawa.

Zabezpieczenie przed 1 opcja, to najlepiej stosować specjalne wkładki, które bardzo ciężko rozwiercić, trzeba posiadać specjalistyczne wiertła, no i czas pracy jest dłuższy, ale wystarczający, by ew. zareagował sąsiad itp.

Najlepiej stosować kilka różnych zamków wysokiej jakości, na różne typy kluczy i naturalnie ubezpieczyć mieszkanie.

Niektórzy mogą pomyśleć, że post jest poradnikiem dla złodziejów, NIC BARDZIEJ MYLNEGO, oni te wszystkie tematy mają opanowane od lat. Moim celem jest tylko i wyłącznie wzbudzić czujność i świadomość każdego, by mógł zwrócić uwagę na swoje drzwi, zamki i ew podjąć odpowiedni kroki, by zabezpieczyć się, np. wymiana zamka przez ślusarza, drzwi itp.

Jak wymienić wkładkę bębenkową każdy wie, ale jeśli nie, to proszę zobaczyć:

Mam nadzieję, że te kilka moich filmów, jakie dla Was nagrałem, spowodują, że zwrócicie uwagę na swoje zamki w drzwiach i bezpieczeństwo. Lepiej dmuchać na zimne, niż potem żałować, że się straciło dobytek, a można było poświęcić godzinkę pracy i wymienić zamek na bezpieczniejszy.

Bardzo często można spotkać sytuacje, gdzie w mieszkaniach, firmach, drzwiach do sklepów są zamontowane wkładki bębenkowe, jak na filmie 2, które wystają z drzwi i złamać je oraz dostać się do środka jest banalnie prosto, film nr 2 to prezentuje, zatem jeśli zobaczycie drzwi sąsiada, znajomego, gdzie tak jest wkładka zamka zamontowana, ostrzeżcie go przed włamaniem.

Udostępnij ten post znajomym, jeśli uważasz, że może się im przydać.

Pozdrawiam!Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl