CZYSZCZENIE WTRYSKIWACZY DIESLA SAMODZIELNIE ZANIM ODDASZ AUTO NA WARSZTAT

Próba oczyszczenie wtryskiwaczy Diesla w wielu przypadkach może rozwiązać różne problemy z silnikiem i jego pracą, np. problem z porannym rozruchem, nierówna praca silnika, słabsza moc silnika.
Polecam, byś zużył obecne paliwo do 1/8 baku, następnie jedź na dobrą stację, zatankuj cały bak najlepszego oleju napędowego jaki jest i dodaj do baku jeszcze zawartość takiego środka do czyszczenia wtryskiwaczy.
Nie oczekuj cudów od razu! Po przejechaniu około 100-200 km powinieneś odczuć znaczącą poprawę, a jeśli ustąpią wszelkie negatywne skutki, powtórz czyszczenie jeszcze raz, czyli max bak najlepszego oleju napędowego i ten środek.
Będzie to znaczyć, że miałeś problem z kiepskim paliwem i wtryskiwacze lały zamiast tryskać mgiełkę paliwa. Wymień też filtr paliwa, jeśli jest stary.

Spróbować warto, wielu tak rozwiązało swoje problemy z pracą silnika i nie wpadło w koszta warsztatowe.

Jeżeli zaś metoda nie pomoże, to od razu jedź do elektronika samochodowego by zweryfikował pracę silnika za pomocą komputera diagnostycznego, bo być może jakiś element elektryczny nie pracuje właściwie, którego wyczyszczenie lub wymiana rozwiąże problem. Mając tą wiedzę możesz samodzielnie lub u mechanika rozwiązać problem ostatecznie, bez wymian innych elementów, często zbędnie.

Czy stosujesz powyższą metodę? lub stosowałeś kiedyś?

Odsłony: 89

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl