Jak używać kable rozruchowe, gdy mamy rozładowany akumulator? Zobacz poradnik

⚡ Kable rozruchowe… Zima ❄☃️🌨 przed nami, stąd warto przypomnieć sobie, w jakiej kolejności bezpiecznie 🤔 podłączyć rozładowany akumulator 🆘️ do drugiego samochodu (dawcy) 🚗.
Nawet gdy my mamy dobry ✅ akumulator, to może zdarzyć się sytuacja, że komuś będziemy chcieli pomóc na drodze 💪.

Niepoprawne podłączenie może spowodować zwarcie ⚡, iskrzenie, uszkodzenie ❌ akumulatora lub innego elementu elektrycznego w samochodzie, stąd warto pamiętać (przypomnieć sobie) kolejność podłączenia oraz całą procedurę, by nie było żadnych problemów, a chęć pomocy komuś nie spowodowała usterki u nas samych.

Jeśli ktoś już korzystał z kabli rozruchowych, to raczej pamięta co i jak, ale jest sporo nowych kierowców, którzy nigdy tego nie robili, bo na kursach tego nie pokazują, podobnie jak tankowanie i pompowanie kół… niestety.

Jeżeli już teraz macie problem ze swoim akumulatorem, czyli ciężko uruchomić zimny silnik, to warto mieć takie kable rozruchowe w samochodzie, by można było skorzystać z pomocy innego samochodu, gdy będzie taka potrzeba.

Jeśli uważacie, że warto, to udostępnijcie ten post dalej, do osób które nie mają doświadczenia w tym z pozoru prostym temacie.

#Auto #Samochód #Poradnik #Kable #Zima #Akumulator #ZróbToSam #JakToZrobić #HowTo  #ForumWiedzy #Motoryzacja #Elektryka #Prąd

Views: 4

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl