Jak zrobić FORMAT / TWARDY RESET / RESETOWANIE / PRZYWRACANIE USTAWIEŃ FABRYCZNYCH na Androidzie

Poradnik pokazujący, jak na 2 sposoby możesz wykonać formatowanie systemu Android w telefonie (na filmie Samsung Galaxy S10 Plus). Inne nazwy formatowania to: resetowanie, twardy restart, format, format całkowity, reset, przywracanie systemu, przywracanie ustawień fabrycznych, całkowite czyszczenie.

Przed formatowaniem upewnij się, że zrobiłeś kopię zapasową wszelkich swoich danych, wykonałeś export wiadomości w aplikacji WhatsUp, by na nowym telefonie móc przywrócić wiadomości i załączniki (zdjęcia, filmy). Warto także spisać loginy i hasła do wszelkich aplikacji, np. Facebook, Twitter, Lidl, Rossmann i inne, by móc na nowym telefonie wszystko skonfigurować na poprzednich ustawieniach swojego konta.

Instrukcja formatowania androida, sposób 1 (zalecany, najprostszy):

  1. wejdź w telefonie w ustawienia ogólne
  2. przejdź do opcji resetowanie
  3. wykonaj resetowanie do ustawień fabrycznych

Instrukcja formatowania androida, sposób 2:

  1. wyłącz telefon
  2. równocześnie wciśnij przyciski: POWER i VOLUME+ i przycisk BIXBY (inne opcje: POWER i VOLUME+ i HOME, POWER i VOLUME+, POWER i VOLUME-)
  3. przyciskami Vol+ i Vol- wybierz pozycję “Wipe data/factory reset”
  4. następnie wybierz “Yes – erase all user data” i przyciskiem POWER akceptujemy wybrane funkcje.

Tak jak na filmie pokazałem, komunikaty mogą być w języku polskim.

Dzięki takiemu czyszczeniu, bądź telefon będzie pozbawiony wszelkich naszych danych i będziemy mogli telefon skonfigurować na nowo lub sprzedać komuś innemu.

Należy pamiętać przed sprzedażą telefonu należy usunąć telefon z konta Google u ostatnio zalogowanego w telefonie użytkownika. Bez tego nowy właściciel nie będzie mógł się zalogować kontem Google w telefonie.

Zobacz poradnik pokazujący, jak usunąć telefon z konta Google:

Proszę nigdy nie kupować telefonu z systemem Android, dopóki nie upewnimy się, że poprzedni właściciel usunął telefon ze swojego konta Google.
Zobacz powyższy film, by wszystko było zrozumiałe.

Nigdy nie sprzedawaj karty pamięci ze swojego telefonu, bo mimo jej formatowania można odzyskać dane, dokumenty, zdjęcia, filmy z takiej karty.

Zapraszam do komentowania. Mam nadzieję, że ten poradnik będzie dla Ciebie przydatny.
Pozdrawiam! 😉

Views: 243

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl