Mio MiVue Drive 65 LM – Recenzja Nawigacji i Wideorejestratora w jednym urządzeniu #CzyWarto#24

Zobacz krótki test urządzenia, które w sobie ma świetną nawigację GPS oraz wideorejestrator samochodowy z opcją podłączenia dodatkowej kamery!

 Zobacz moją wideorecenzję, z której dowiesz się, czy Nawigacja Mio MiVue Drive 65 LM jest warta uwagi.

 

Połączenie wideorejestratora i nawigacji samochodowej w jednym urządzeniu Mio udało się bardzo dobrze, wszystko działa jak należy, urządzenie nie zawiesza się, a bogata ilość funkcji daje sporo możliwości do wykorzystania przez właściciela.

Główne cechy:

  • Nawigacja samochodowa z wbudowanym wideorejestratorem Extreme HD (1296p)
  • Doskonała jakość nagrań
  • Dożywotnia aktualizacja map oraz bazy ostrzeżeń o fotoradarach
  • Zaawansowane systemy ostrzeżeń o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) oraz antykolizyjny (FCWS)
  • Wbudowany, darmowy system TMC

Zobacz co znajduje się komplecie Mio MiVue Drive 65 LM:

Producent na swojej stronie opisał urządzenie tak:

Połączenie nawigacji i wideorejestratora w jednym urządzeniu.

Przedstawiamy Mio MiVue Drive 65 LM, czyli wyjątkowe I kompleksowe rozwiązanie, które wprowadza nowy standard w świecie nawigacji samochodowych i wideorejestratorów. To nowatorskie urządzenie posiada duży ekran 6,2 cala i obejmuje wysokiej klasy nawigację samochodową z wbudowaną kamerą Extreme HD (1296p dla 30 klatek/sek.) klasy premium oraz dwie inteligentne funkcje systemu ADAS (zaawansowany system wspomagania kierowcy), które wspierają kierowcę na drodze: LDWS (układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu) i FCWS (układ ostrzegania przed kolizją z przodu).

Dzięki temu jedynemu w swoim rodzaju urządzeniu łatwo dojedziesz do celu, korzystając z praktycznej i łatwej w obsłudze nawigacji samochodowej, a wideorejestrator zapisze każdą minutę Twojej podróży w rozdzielczości Extreme HD. W razie wypadku będziesz dysponować wiarygodną dokumentacją zdarzeń drogowych.

W zakresie nawigacji urządzenie MiVue Drive 65 jest bogato wyposażone w funkcje premium i ma zapewnioną darmową aktualizację map na cały okres eksploatacji, dzięki czemu już nigdy nie będziesz się martwić o nowe mapy ani o zmiany na drogach. Oprócz map będziesz otrzymywać informacje o fotoradarach, również przez cały okres eksploatacji urządzenia, żeby wiedzieć, gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Otrzymywane w czasie rzeczywistym informacje (TMC) o natężeniu ruchu, robotach drogowych czy innych zagrożeniach pozwalają zaoszczędzić czas dzięki możliwości wytyczenia alternatywnej, szybszej trasy.

Wideorejestrator i nawigacja działają jednocześnie, rejestrując każdą chwilę bez rozpraszania czy odwracania uwagi kierowcy oraz przerywania komend nawigacji. Aby włączyć podgląd z kamery pokładowej, wystarczy wybrać opcję „Kamera” z głównego menu lub ekran z mapą. Kamera MiVue Drive 65 ma wysokiej jakości soczewkę z szerokim polem widzenia 140 stopni oraz przysłonę F1.8. Ciekawą opcją jest możliwość instalacji kamery tylnej. Dzięki niej mamy możliwość jednoczesnej rejestracji tego co dzieje się przed i za pojazdem. Można powiedzieć że urządzenie Mio MiVue Drive widzi wszystko co dzieje się dookoła pojazdu. Od teraz wszelkie niebezpieczne zachowania innych kierowców zostaną uwiecznione na dwóch osobnych nagraniach. Tylna kamera instalowana jest przy pomocy długiego kabla dzięki czemu montaż jest bezproblemowy nawet w dużych autach jak kombi czy van. Połączenie kablowe jest odporne na zakłócenia i interferencje.

Co równie istotne, to inteligentne urządzenie posiada wbudowane systemy ADAS (zaawansowany system wspomagania kierowcy). Funkcje te stanowią dużą pomoc w prowadzeniu pojazdu do urządzenia: układ LDWS ostrzega o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i pomaga w ten sposób uniknąć zderzenia czy kolizji. Jeśli odległość Twojego samochodu od pojazdu jadącego przed nim zmniejsza się, np. dlatego że kierowca tego pojazdu rozpoczął hamowanie, układ FCWS ostrzeże Cię o niebezpieczeństwie. Tak więc MiVue Drive 65 nie tylko Cię prowadzi i rejestruje trasę, ale również dba o Twoje bezpieczeństwo.

Nowe urządzenie Mio MiVue Drive 65 to doskonały towarzysz podróży, który dba o Twoje bezpieczeństwo: jest to inteligentne I kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć duży ekran 6,2 cala, cenią sobie bezpieczeństwo i chcą mieć na drodze własnego świadka, nie rezygnując z nawigacji, aby dotrzeć z punktu A do punktu B.

Mio MiVue Drive 65 LM Specyfikacja Hardware Parametry

Podsumowując, hybryda Mio MiVue Drive 65 LM jest urządzeniem wysokiej jakości, dającym szereg funkcjonalności oraz rozwiązań.

Tutaj znajdziesz szczegółową wersję recenzji:

Połączenie obydwu urządzeń w jednym, zmniejsza ilość urządzeń na szybie i potrzebnych zasilaczy, co na pewno spodoba się klientom, mimo dość wysokiej ceny, uważam, że sporo osób zdecyduje się na zakup tego produktu.

Bardzo przyjemnym w użytkowaniu jest interfejs, który na strategicznych zjazdach ułatwia utrzymanie właściwego pasa ruchu, czyli asystent pasa ruchu.

Mio MiVue Drive 65 LM Asystent Pasa Ruchu

Zalet tego urządzenia jest wiele, jedynym minusem jest brak kabla USB – MiniUSB w komplecie, do aktualizacji map, jednak taki kabel kosztuje ok 5 zł lub mamy taki już w domu z innych urządzeń, tak więc to nie będzie żaden problem.

Zobacz jak wygląda proces aktualizacji urządzenia na komputerze:

Zobacz jak urządzenie prezentuje się w samochodzie:

Sprawdź aktualną cenę: https://goo.gl/hYsANs

Tutaj znajdziesz oryginalne nagrania z wideorejestratora:

https://drive.google.com/drive/folders/0B7UhbEPpEluGTExzcXFwU1RHclE?usp=sharing

 

Odwiedź stronę producenta tego dysku: https://eu.mio.com/pl_pl/mivue-drive-65-lm.htm

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl