NAVITEL MS600 Recenzja Test Opinia PL

Na rynku dostępna jest nawigacja samochodowa firmy NAVITEL o oznaczeniu MS600, na wyposażeniu której mamy cały wachlarz map EUROPY oraz dodatkowo Rosji, Kazachstanu, Białorusi i Ukrainy, co jest rzadko spotykane.

navitel ms600

Konkretnie otrzymujemy za 349 zł, 5 calowe urządzenie z wydajnym procesorem Cortex-A7 o częstotliwości 800 MHz i wbudowanej pamięci wewnętrznej 8GB, na której wgrane są mapy całej Europy i kilku dodatkowych krajów:

Albania, Andorra, Austria, Belgia, Bułgaria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Holandia, Irlandia, Islandia, Kazachstan, Liechtenstein, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspa Man

SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ: http://goo.gl/pN6Ild

Zobacz recenzję wideo Navitel MS600:

INFORMACJA: TA NAWIGACJA BĘDZIE DO WYGRANIA W KONKURSIE, JAKI FORUMWIEDZY ZORGANIZUJE DLA SWOICH Fanów na YouTube i Facebooku, zatem już teraz subskrybujcie kanał ForumWiedzy.pl i polubcie profil ForumWiedzy.pl na Facebooku, by nie stracić okazji do wygrania cennego urządzenia 🙂

Bez problemu za pomocą programu Navitel Navigator, możemy dokupić dodatkowe mapy do naszej nawigacji, jeśli będzie taka potrzeba.

W zestawie otrzymujemy wszystko to, co potrzeba, czyli ładowarkę samochodową 12/24V z kablem o długości 110cm, uchwyt na przyssawkę do szyby, rysik, instrukcję obsługi i aktualne mapy, które możemy co kwartał aktualizować bezpłatnie, bezterminowo.

NAVITEL E100 Recenzja Test Opinia PL

Urządzenie to sprawnie pokazuje trasę, ekran jest czytelny, głośnik wyraźny i wydajny.

Minusem na chwilę obecną (23.06.2016) jest to, że czytnik kart microSD jest niewykorzystywany, bo brakuje w urządzeniu audio playera i tu mam dla Was dobrą wiadomość, jaką zdobyłem od NAVITEL, a konkretnie Pana Tobiasza Jankowskiego w dniu wczorajszym.

W ciągu około 3-4 tygodni, wszystkie nawigacje NAVITEL otrzymają aktualizację oprogramowania, w której przybędą nowe funkcjonalności, które podniosą wartość użytkową urządzeń tego producenta. Dodane zostaną funkcje:

  1. AUDIO PLAYER – czyli będziemy mogli na karcie pamięci mieć swój zbiór piosenek i słuchać w nawigacji.
  2. TRANSMITER FM – funkcjonalność wykorzystująca zaimplementowany moduł radiowy w nawigacjach NAVITEL, która dotychczas nie była wykorzystana przez oprogramowanie.
  3. 3 RÓŻNE TRASY DO WYBORU, obecnie nie ma wyboru, musimy jechać jak nam nawigacja pokazuje, co jest utrapieniem, zatem to bardzo dobry krok Navitela.

W związku z powyższym, wszystkich właścicieli nawigacji NAVITEL zapraszam za kilka tygodni do aktualizowania przez komputer swoich nawigacji, a zdobędziecie te dodatkowe funkcjonalności i przy okazji zaktualizujecie mapy do najnowszych, bo macie aktualizacje bezpłatne dożywotnio, o czym warto pamiętać.

20160623_072142

Jako szczegółowy tester, znalazłem błędy w nalepkach zasilaczy oraz na stronie Navitela względem napięcia pracy zasilaczy, na ładowarkach i na stronie pisało 12V, a to nie prawda, bo jak się dobrze okazuje, ładowarki obsługują 12 i 24V, zatem spokojnie wszystkie nawigacje Navitela możemy używać w samochodach osobowych i ciężarowych. Navitel w odpowiedzi poinformował, że już poczynił kroki, by poprawić wartość informacyjną na stronie i nalepkach ładowarek.

Co do samej nawigacji Navitel E100, jest to warte uwagi urządzenie, ale nie teraz, a dopiero, gdy powyższe funkcjonalności, a w szczególności, możliwość wyboru 3 różnych tras zostanie zaimplementowana, obecnie urządzenie bez tej funkcjonalności denerwuje, bo kieruje „jak chce”, ale jest to do przeżycia, bo nawet jak pojedziemy inaczej, to nawigacja zmieni trasę.

NAVITEL E100 Recenzja Test Opinia PL

Co do map zaimplementowanych mam parę uwag, w niektórych sytuacjach myląco pokazują cel, zjazdy nie są jakoś specjalnie dobrze komunikowane użytkownikowi, ale jako podstawowa nawigacja jest ok. Brak tu funkcjonalności dodatkowych typu inteligentne uczenie się trasy, ale ogólnie jest w porządku.

Względem rysika, w stosunku do E500, nie lata, nie brzęczy, nie jest luźny w tylnym uchwycie, nie wiem z czego to wynika, ale jest progres.

Mnie osobiście denerwuje w nawigacjach Navitela w wyświetlaczu niebieska poświata, delikatna, ale jest. Obraz jest minimalnie niebieskawy, a nie czysty biały, jak to ma miejsce w konkurencyjnych rozwiązaniach, ale to może być tylko moja subiektywna ocena, a sami możecie ocenić, czy to rzeczywiście jest problem, porównując 3 konkurencyjne rozwiązania, jakie miałem okazję porównywać.

NAVITEL E100 Recenzja Test Opinia PL

Testy jak zwykle przeprowadzam w terenie, czyli jadąc samochodem i weryfikuję, a nie patrzę w pudełko i wierzę producentowi, zatem niebawem na kanale ForumWiedzy.pl na YouTube zobaczycie wideo recenzję i unboxing. Już teraz zapraszam do subskrypcji kanału ForumWiedzy.pl na YouTube i polubienia profilu ForumWiedzy.pl na Facebooku.

Dodatkowe informacje na stronie producenta: http://navitel.ru/pl/devices/navitel-ms600

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Views: 40

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl