Park Gródek Jaworzno “Polskie Malediwy” – Śląski Ogród Botaniczny Arboretum w Jaworznie

Park Gródek Jaworzno “Polskie Malediwy” lub “Jaworznicka Chorwacja” – Śląski Ogród Botaniczny Arboretum w Jaworznie

Park Gródek w Jaworznie to miejsce, które często jest nazywane polskimi Malediwami z uwagi na piękny lazurowy kolor wody w zbiorniku Wydra, przy którym znajduje się drewniany deptak, z którego można podziwiać piękne widoki.
Na terenie parku Gródek w Jaworznie kiedyś znajdowały się wyrobiska cementowni i zakładów dolomitowych. Obecnie park zachwyca mieszkańców Śląska, ale i nie tylko, ponieważ wabieni pięknymi zdjęciami z dronów zbiornika Wydra oraz charakterystycznego mostka drewnianego, przyjeżdżają tutaj Polacy z różnych części kraju, ale także turyści z za granicy.
Chcąc dojechać do Parku Gródek, wystarczy w nawigacji samochodowej Google Mapy wpisać “Park Gródek” i dojedziemy do ronda, z którego jedna odnoga prowadzi na ulicę Płetwonurków. W okolicy ronda możemy znaleźć wolne miejsce do zaparkowania samochodu w okolicznych uliczkach lub pojechać kawałek dalej ulicą Jana III Sobieskiego i parking znajduje się po prawej stronie.

Lokalizacja Google Mapy: Park Gródek
Płetwonurków, 43-602 Jaworzno
https://maps.app.goo.gl/Z6QV2tFypgwq69NC7

Warto podczas zwiedzania parku zapoznawać się z tablicami informacyjnymi oraz mapą Parku Gródek, by orientować się w terenie i pozyskiwać informacje na temat przyrody znajdującej się na terenie Arboretum. Na mapach są zaznaczone punkty widokowe i inne ciekawe miejsca.
Na terenie Parku Gródek znajdują się zbiorniki wodne, a największy z nich to Orka, który jest wykorzystywany jest przez bazę nurkową. Drugi najpopularniejszy zbiornik znajdujący się w południowo-wschodniej części Parku Gródek to Wydra, który charakteryzuje się drewnianym mostkiem i pięknymi widokami dookoła.
Warto podczas zwiedzania Parku Gródek podchodzić do wszystkich punktów widokowych, by podziwiać park, a szczególnie zbiorniki wodne z różnych perspektyw.
Można ze sobą wziąć termos z herbatą, kawą, coś do jedzenia, na przykład ciasto i koc, dzięki czemu można w różnych ciekawych miejscach zrobić mały piknik rodzinny. Teren do pikników bardzo sprzyja, ale to raczej w porze letniej.
Podczas naszej wizyty zbiornik Wydra miał niski stan wody, przez co drewniany deptak nie prezentował się zbyt atrakcyjnie, bo zamiast dawać efekt chodzenia nad wodą, to idziemy nad suchą nawierzchnią. Stan wody mógłby być kontrolowany przez infrastrukturę techniczną, bo przez brak wspomagania utrzymania poziomu wody, pojawiają się negatywne opinie odwiedzających na temat tego, że mostek drewniany jest bez sensu, co też możesz zobaczyć na filmie. Jednak to jest natura, więc wszystko można jej wybaczyć.
Należy zarezerwować około 2-3 godzin czasu na to, by obejść cały Park Gródek na spokojnie podziwiając piękno tego terenu. Warto założyć obuwie sportowe, czyli wygodne, które może ulec ubrudzeniu, ponieważ czasem schodzimy z asfaltowej ścieżki i idziemy po nierównej nawierzchni. Jeżeli chcemy przyjechać tutaj z małymi dziećmi w wózkach, to nie ma problemu, ponieważ główna ścieżka jest asfaltowa i pozwala na bezproblemowe zwiedzanie.
Polecam każdemu odwiedzić Park Gródek, bo jak możecie zobaczyć na moim filmie, jest po prostu ciekawe.
Ciekaw jestem czy już tutaj byliście. Napiszcie w komentarzu pod filmem Waszą opinię o tym miejscu.
Jeżeli spodobała się Tobie moja relacja z tego miejsca, to zapraszam Ciebie do subskrypcji mojego kanału, ponieważ niebawem będę w innych ciekawych miejscach i filmy z moich podróży pojawią się na kanale ForumWiedzy na YouTube.
Serdecznie Was pozdrawiam i do zobaczenia w innym ciekawym miejscu w Polsce i nie tylko.

#Jaworzno #Gródek #Arboretum #Park #JaworznickaChorwacja #PolskieMalediwy #Pieczyska #Koparki #Orka #Wydra #PunktWidokowy #Zbiornik #PlenerŚlubny

Odsłony: 72

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl