Robisz zdjęcia? Rób je w trybie HDR, gdy to możliwe, wychodzą SUPER, zobaczcie!

Kto lubi robić zdjęcia aparatem z telefonu? Chyba każdy, ale warto wykorzystywać potencjał, jaki jest w aplikacji aparatu.

Zawsze pamiętajcie o oczyszczeniu obiektywu przed robieniem zdjęć i kręceniem filmów:

Jeśli macie funkcję/tryb HDR w menu aparatu – korzystajcie, warto! Przy okazji subskrybujcie mój nowy kanał MediaTester.

Samsung GALAXY Note 4 Tryb HDR
Samsung GALAXY Note 4 Tryb HDR

Zobaczcie efekty, jakie uzyskuje się korzystając z aparatu przy użyciu HDR, tu akurat testowałem Samsunga GALAXY Note 4, ale w innych smartfonach, innych producentów też działa to bardzo dobrze i efekty są bardzo dobre.

Funkcja też występuje w aparatach kompaktowych. Stosujemy głównie ten tryb do zdjęć raczej nieruchomych, niż np. kota czy psa, głównie z powodu, że aparat robi zwykle 3 zdjęcia i je łączy, robi je bardzo szybko, ale poruszenie obiektu może trochę pogorszyć ostrość, stąd raczej portrety, krajobrazy, wszędzie tam, gdzie jest mocne słońce, światło, a my wychodzimy ciemni jak węgiel 😉

Nie zapomnijcie subskrybować naszego kanału MediaTester na YouTube! Wszystkie nasze materiały tam umieszczamy.

W Samsung GALAXY NOTE 4, jest dedykowany guzik, który ustawia on lub off HDR, co ciekawe, nawet po wyłączeniu aparatu, nadal pamięta ustawienie, co jest bardzo dobrą informacją.

Samsung GALAXY Note 4 HDR on off
Samsung GALAXY Note 4 HDR on off

High Dynamic Range daje radę, korzystacie ?

Views: 1

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl