Sony XPERIA Z5 Recenzja

Od około dwóch tygodni testuję smartfona Sony XPERIA Z5 i stwierdzam, że jest to bardzo dobry smartfon. Zapoznaj się moją opinią na temat tego urządzenia.

OBUDOWA

Odporna na wodę i kurz obudowa ze stopniem ochrony IP68 powinna umożliwić zanurzenie na pół godziny do 1,5 metra, jednak nie zalecam zanurzać smartfona, chyba że jest ubezpieczony, bo jeśli zostanie zalany prawdopodobnie zostaniecie pozbawieni możliwości naprawy przez producenta z Twojej winy. Tak było przy wcześniejszych modelach, to i teraz może być ponownie.

Ew. nagraj jak działa i zamykasz klapkę i powoli zanurzasz, byś miał dowód na to, że smartfon działał i uległ utopieniu przy spokojnym używaniu w wodzie, to dobry sposób na ew. gwarancję i zalanie.

Poniżej mój test pod kranem z wykorzystaniem mydła, wszystko przebiegło pomyślnie, jednak niezalecane jest celowe moczenie smartfona mimo wysokiego stopnia ochrony IP68.

Obudowa podczas długiego używania, szczególnie podczas grania w gry potrafi się mocno nagrzać, ale nie przeszkadza to w normalnej pracy urządzenia.

W pudełku wraz ze smartfonem dostaniemy słuchawki, papierki i zasilacz z kablem USB.

WYDAJNOŚĆ

Sony Xperia Z5 to bardzo wydajny smartfon, dzięki któremu zagramy w wydajne gry. Nie będzie problemu z otwarciem dowolnej aplikacji, a nawet wielu naraz korzystając z multitaskingu, dzięki wbudowanej pamięci RAM na wysokim poziomie.

Poniżej zobaczcie wyniki syntetycznych testów AnTuTu i porównania wydajności z innymi smartfonami.

APARAT

Aparat w smartfonie zasługuje na sporą pochwałę, jednak nie zaskoczył mnie na tyle, na ile się spodziewałem.

Mimo dużej matrycy 23 Megapixelowej, obraz nie był aż tak szczegółowy, jakiego bym się mógł spodziewać, ale mimo wszystko podczas zdjęć i filmów, smartfon wypadł bardzo dobrze.

Sami zobaczcie moje testy.

WYŚWIETLACZ

Wyświetlacz o rozdzielczości Full HD prezentuje się bardzo dobrze, co prawda dalej pod kątem traci się jasność, jednak podczas normalnego używania, jest ostro, a szybkość na reakcję dotyku jest imponująca.

INTERFEJS

Interfejs Sony Xperia Z5 jest bardzo dobrze zbudowany do szybkiej pracy. Całość pracuje bardzo szybko, przez co użytkownik będzie zadowolony z wydajności pracy ze smartfonem.

FUNKCJONALNOŚĆ

W smartfonie Sony Xperia Z5 znajdziemy między innymi czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania, który działa bardzo dobrze.

Nie zabrakło jak zwykle radia FM, czego w samsungu nie ma od modelu Samsung Galaxy S4.

BATERIA

Akumulator Sony Xperia Z5 prezentuje się na dobrym poziomie, ale nadal nie jest to poziom bardzo dobry. Czas ładowania akumulatora za pomocą dołączonej ładowarki jest długi, a nawet bardzo długi, sami zobaczcie w stosunku do akurat posiadanych kilku modeli Samsunga, w tym Galaxy S7.

SCREENSHOTY

Kilka istotnych screenshotów z testów, które mogą wydać się Wam interesujące.

PODSUMOWANIE

Sony Xperia Z5 to godny polecenia smartfon, mający nowoczesne technologie z modelu na model ulepszane. Dobry aparat, akumulator oraz android Marshamllow to nowoczesność i funkcjonalność. Smartfon prezentuje się nowocześnie i stylowo.

Zanim kupicie Sony Xperia Z5, dokładnie zapoznajcie się z filmami, jakie dla Was przygotowałem na naszym kanale YouTube i będziecie bardzo świadomi, a nie omamieni marketingiem urządzenia, a ten jest bardzo mocny i efektywny. Jestem przekonany, że Xperia Z5 zaspokoi potrzeby większości z Was, ale nie każdego. Dlatego polecam zajrzeć na testy na kanale, by zobaczyć szczegóły.

Czy warto kupić Sony Xperia Z5, tak, to bardzo dobra konstrukcja, funkcjonalność i design.

Minusy Sony Xperia Z5:

  • Brak możliwości wymiany baterii, tylna pokrywa na stałe zamknięta
  • Długie ładowanie akumulatora
  • Wątpliwa wodoszczelność w np. basenie
  • Kąty widzenia i podświetlenia ekranu

Plusy Sony Xperia Z5:

  • Nowoczesny design – połączenie metalu i szkła
  • Bardzo szybki interfejs urządzenia
  • Dedykowany guzik do aparatu, spust migawki
  • Wysoka wydajność smartfona
  • Odporność na kurz i wodę IP68

Wystawiam ocenę 8/10

Dziękujemy za wypożyczenie do testów smartfona Sony Xperia Z5 firmie Sony Polska.


Sony

Strona produktu: http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-z5/

Zapraszam wszystkich do subskrypcji naszego kanału ForumWiedzy  na YouTube, gdzie udostępniamy nasze materiały wideo dla Was oraz polubienia naszego profilu ForumWiedzy  na Facebooku.

Jeżeli masz jakieś uwagi do recenzji, zauważyłeś jakiś błąd lub chciałbyś, by coś zostało dopisane, bo to istotne, to napisz w komentarzu, a ja postaram się to zaktualizować.

 

Visits: 2

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl