XBLITZ GO SE – recenzja test wideorejestrator Full HD z trybem parkingowym

Zobacz recenzję wideorejestratora Xblitz GO SE z trybem parkingowym. Wideorejestrator posiada matrycę SONY, F1.7, Full HD 1080p/30fps.

Sprawdź aktualną cenę: https://goo.gl/A2zauJ
Strona producenta: https://xblitz.pl/product/kamera-samochodowa-xblitz-go-se/
Surowe pliki do pobrania tutaj: http://www.download.forumwiedzy.pl/XblitzGoSE.zip

 

Poniżej opis ze strony producenta (na dzień 06.07.2018:

Rejestrator trasy, kamera samochodowa (tzw. czarna skrzynka) renomowanej marki Xblitz pozwoli Ci na spokojną i bezpieczną podróż. Nie zaskoczą Cię już żadne nieprzewidziane sytuacje na drodze. Niezbędna zarówno podczas długich wyjazdów wakacyjnych jak i podczas codziennych podróży do pracy, do bezpiecznego poruszania się po mieście.

Kilka powodów dlaczego warto posiadać wideo rejestrator

• dowód w sytuacjach spornych przy wypadkach i kolizjach|
• szybkie ustalenie sprawcy zdarzenia drogowego
• brak świadków nie jest już problemem
• wielofunkcyjność: dyktafon, kamera i aparat fotograficzny
• możliwość zgłaszania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych kierowców
• możliwość nagrania nieprzewidzianych zdarzeń

 

Model Xblitz GO se to nowość na rynku, bardzo dobra jakość nagrania oraz zdjęć, niewielkie wymiary i doskonała jakość wykonania sprawiają, że nie ma ona konkurencji w swojej klasie cenowej! Materiały najwyższej jakości – szklana soczewka i eleganckie aluminiowe wykończenia. Niezawodna i dopracowana, bardzo prosta obsługa, a zarazem zaawansowane funkcje takie jak tryb monitorowania parkingu, szerokokątna soczewka 170 stopni czy rozdzielczość obrazu 1920*1080P, 30fps.

Dokładny opis funkcji rejestratora Xblitz GO se 

•  WYSOKA ROZDZIELCZOŚĆ OBRAZU Zdjęcia można wykona w rozdzielczości nawet do 12Mpx, co pozwoli na dowolne ich wykorzystanie (wydruk, analiza zdarzenia, odczyt tablic rejestracyjnych, znaków drogowych itp.) Maksymalna rozdzielczość zdjęcia to 4032×3024.


•  WBUDOWANA BATERIA Zastosowana bateria wewnętrzna (niewymienna) posiada niewielką pojemność, służy ona do zapewnienia zasilania przez kilka minut po wyłączeniu zapłonu.
•  WBUDOWANY MIKROFON Bardzo czuły, rejestruje dźwięk wewnątrz auta, można wyłączyć funkcję zapisu dźwięku.
•  SOLIDNY UCHWYT SAMOCHODOWY Kamera posiada stabilny i wygodny system mocowania do szyby pojazdu. Mocna przyssawka pozwala na pewny i trwały montaż kamery w aucie.
•  AUTOMATYCZNY START NAGRYWANIA Rejestrator uruchamia się automatycznie i zaczyna nagrywać w momencie włączenia zapłonu auta, oraz automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu (z kilkusekundowym opóźnieniem). Rejestrator musi być cały czas podłączony do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, oraz gniazdo zapalniczki musi być pod napięciem w momencie włączonego zapłonu.
•  ZŁĄCZE ZASILANIA W UCHWYCIE Kamera posiada niezwykle wygodny system mocowania do szyby pojazdu. Mocna przyssawka pozwala na pewny i trwały montaż kamery w aucie. Dodatkowo uchwyt został zaopatrzony w złącze mini USB zasilające kamerę. Pozwala to na trwałe podłączenie zasilania do uchwyty zamiast bezpośrednio do kamery. Dlatego wysiadając z auta można błyskawicznie wypiąć rejestrator z uchwytu.
•  ZOOM CYFROWY 4-krotne cyfrowe zbliżenie obrazu (należy go ustawić przed rozpoczęciem nagrywania).
•  NAGRYWANIE CYKLICZNE Jedna z głównych i najważniejszych cech rejestratorów samochodowych, włączenie tej funkcji pozwala ustawić długość nagrywanych pojedynczych materiałów wideo (2min, 3 min, 5 min). Wyłączenie tej opcji spowoduje rejestrację ciągłą materiału wideo (nie zaleca się), jednak należy pamiętać, że maksymalna długość filmu jest ograniczona wielkością pliku 2GB wynikającą z ograniczeń formatu plików.
•  G-SENSOR Jest to czujnik grawitacyjny, służy on do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpieczy nagrywany aktualnie plik, aby nie został on nadpisany lub przypadkowo usunięty.
•  FUNKCJA SOS Automatyczne zabezpieczanie aktualnie nagrywanego pliku przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem, uruchamiane poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza.
•  DŁUGI CZAS NAGRYWANIA – Rozmiar 3 minutowego filmu to około 300 MB przy maksymalnej rozdzielczości i nagrywaniu z dźwiękiem. Na karcie 64 GB można zapisać około 10 godzin filmu w najwyższej jakości. Czyli przy włączonym nagrywaniu w pętli (nadpisywanie najstarszych nagrań), użytkownik ma zawsze ostatnie 10 godzin jazdy.
•  MATERIAŁY – Wysokiej jakości, trwała i odporna plastikowa obudowa
•  ZŁĄCZE ZASILANIA W UCHWYCIE – Kamera posiada niezwykle wygodny system mocowania do szyby pojazdu. Mocna przyssawka pozwala na pewny i trwały montaż kamery w aucie. Dodatkowo uchwyt został zaopatrzony w złącze mini USB zasilające kamerę. Pozwala to na trwałe podłączenie zasilania do uchwyty zamiast bezpośrednio do kamery. Dlatego wysiadając z auta można błyskawicznie wypiąć rejestrator z uchwytu.

•  NAGRYWANIE CYKLICZNE Jedna z głównych i najważniejszych cech rejestratorów samochodowych, włączenie tej funkcji pozwala ustawić długość nagrywanych pojedynczych materiałów wideo (2min, 3 min, 5 min). Wyłączenie tej opcji spowoduje rejestrację ciągłą materiału wideo (nie zaleca się), jednak należy pamiętać, że maksymalna długość filmu jest ograniczona wielkością pliku 2GB wynikającą z ograniczeń formatu plików.


•  WBUDOWANY GŁOŚNIK Sygnalizacja dźwiękowa wciskanych klawiszy, odtwarzanie zarejestrowanych filmów z dźwiękiem.

 

Specyfikacja techniczna rejestratora Xblitz GO se

 

Funkcja Opis
Procesor NT96658
Sensor Sony IMX323, 2MP, 1/2.9
Wyświetlcz 2.0 cale / 320*240
Soczewka kąt 170, przysłona F1.7, soczewka 6G
G-SENSOR TAK
Tryb nocny TAK, 8xdiody IR
WDR TAK
Wbudowany głośnik TAK
 Tryb parkowania  TAK
 Rozdzielczość wideo 1920*1080P, 30fps
Format wideo MOV, H.264
Rozdzielczość zdjęć/ Format zdjęć 12M, 4032×3024
Karta pamięci do 64 GB, FAT32
Gniazda, złącza Mini USB, HDMI
Detektor ruchu TAK
Wyjście TV TAK
Język menu polish, english, french, spanish, portugese, german, italian, chinese, japan, russian, korean
Zasilanie bateria wbudowana / ładowarka samochodowa 12V-24V
Audio Wbudowany mikrofon / głośnik
Bateria 300mA, bateria litowo-jonowa
Wyjście ładowarki samochodowej DC 5V, 1.5A

 

W skład zestawu wchodzą:

– Xblitz GO se
– Ładowarka samochodowa z kablem
– Uchwyt z przyssawką
– Kabel USB
– Polska instrukcja obsługi
– Czytnik kart pamięci

Użycie karty pamięci

Karty o pojemności powyżej 32GB należy w pierwszej kolejności sformatować w kamerze Xblitz GO se.

Aktualizacja oprogramowania (zawsze sprawdzaj aktualność wersji oprogramowania na stronie producenta: https://xblitz.pl/product/kamera-samochodowa-xblitz-go-se/
Jeżeli  na Twoich nagraniach występuje biały znak lub masz problemy z nagrywaniem dźwięku w kamerze Xblitz GO SE, prosimy pobrać i zainstalować niniejsze oprogramowanie.

Instrukcja instalacji oprogramowania:
1. Sformatuj kartę micro SD w komputerze. Zaleca się używanie kart klasy 10.
2. Wypakuj a następnie skopiuj wypakowany plik oprogramowania na kartę.
3. Upewnij się że kamera jest wyłączona i podłączona do zasilania
4. Włóż kartę do kamery. Włącz kamerę. Dioda powinna zamigać kilka razy, a urządzenie po chwili powinno włączyć się.
5. Wyłącz kamerę, wyjmij kartę z urządzenia i sformatuj ponownie w komputerze.
UWAGA! Pozostawienie karty zawierającej plik oprogramowania może doprowadzić do uszkodzenia kamery.

Subskrybuj kanał. Polub film. Skomentuj film. Udostępnij dalej ten film w mediach społecznościowych lub na forach, by inni też mogli skorzystać.

Jeżeli masz jakieś pytanie, wątpliwość, napisz w komentarzu pod filmem, postaram się odpowiedzieć, gdy tylko będę miał możliwość.

Views: 38

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl