Zadbaj o swój komputer na wiosnę!

Jak tam Wasze komputery stacjonarne, laptopy?Jeżeli zauważysz, że:
– wentylator non stop się kręci, a kiedyś uruchamiał się bardzo rzadko,
– laptop na baterii pracuje znacznie krócej niż kiedyś,
– komputer się restartuje samoczynnie pod obciążeniem (gry, programy, przeglądarka internetowa),

…to prawdopodobnie pasta termo przewodząca na procesorze w komputerze już wyparowała lub i stwardniała na kamień i nie przewodzi ciepła z powierzchni procesora na radiator chłodzenia, no i przez kiepską przewodność cieplną, procesor się przegrzewa, a wentylator non stop pracuje, głośniej i głośniej.

Suma summarum, kupujesz sobie dobrą pastę termo przewodząca i samodzielnie wymienisz według mojego poradnika wideo lub wzywasz serwis komputerowy, który zrobi to za Ciebie.

Zwykle po takim zabiegu Twój komputer staje się wydajniejszy, cichy i dłużej pracuje na baterii, jeśli mowa o komputerach mobilnych.

Szczególnie istotny zabieg dla graczy lub osób, które preferują cichą i wydajna pracę.

Oczywiście przy okazji warto cały komputer odkurzyć, przedmuchać sprężonym powietrzem. Często (zwykle po 2 latach) kurz jest dodatkowym problemem, ponieważ kurz utrudnia swobodny przepływ powietrza i wszystko się przegrzewa, od procesora do wszystkich elementów w obudowie komputera, która ma zakurzone wszystkie wloty powietrza.

Na wiosnę warto zająć się swoimi komputerami 😉. Dobrze radzę!
To nieuniknione, że z czasem będzie coraz gorzej, samo przedmuchanie lub podkładki chłodzące nie wystarczą 😉. Działaj!
Efekty są natychmiastowe 😉

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl