ASUS Seashell Eee PC procedura przywracania systemu Windows

ASUS Seashell Eee PC procedura przywracania systemu Windows z ukrytej partycji RESET FACTORY

ASUS Seashell Eee PC series przywracanie ustawień fabrycznych
ASUS Seashell Eee PC series przywracanie ustawień fabrycznych

 

Netbook Eee PC Seashell to mały, lekki netbook od ASUS. Czasem jednak trzeba przywrócić system operacyjny w sytuacji, gdy odmawia komputer działania, musimy skorzystać z ukrytej partycji do przywracania systemu do ustawień oryginalnych fabrycznych. Po przywracaniu nie będzie potrzebne instalowanie sterowników, wszystko to co było przy zakupie komputera będzie zachowane.
f9 asus eee pc
f9 asus eee pc
Cała procedura przywracania ustawień fabrycznych w ASUS Eee PC jest prosta i można ją wymienić w kilku prostych krokach:
  1. Podłącz ASUS Eee PC do prądu i upewnij się, że bateria jest naładowana do 100%, a kabel jest wsadzony poprawnie, tak by przez cały proces był podłączony do zasilacza
  2. Naciśnij po prawej stronie guzik zasilania na ASUS Eee PC, by uruchomić laptop
  3. Naciśnij guzik “F9” raz przy zobaczeniu ekranu startującego, dzięki temu przejdziesz do ukrytej partycji
  4. Wybierz odpowiedni język, jaki chcesz i kliknij dalej
  5. Naciśnij guzik “RECOVERY” przywracanie w celu uruchomienia funkcji przywracania
  6. Wybierz “YES”, czyli tak, odpowiadając na pytanie, czy przywrócić ustawienia fabryczne (Factory Restore RESET) w ASUS Seashell Eee PC Series.
Jest jeszcze jedna opcja, czyli sprawdzenie w BIOS przy stracie komputera używając klawisza F2, a następnie w menu BOOT zmieniamy opcję BOOT BOOSTER. na DISABLE i zapisujemy ustawienia biosa SAVE SETTINGS i próbujemy ponownie z powyższą procedurą guzika F9.
Jeżeli powyższa procedura nie zadziała, to prawdopodobnie ktoś przeinstalował system Windows usuwając dostęp do tej partycji guzikiem F9 i jedynym wyjściem jest albo ręcznie przeinstalować Windows albo skontaktować się z punktem serwisowym ASUS i odpłatnie przywrócić ustawienia dysku do stanu z przed zakupu.
UWAGA:
Musisz pamiętać, że po uruchomieniu tego procesu, Twój dysk twardy zostanie przywrócony do zera, czyli znikną Twoje zdjęcia, filmy, muzyka, ustawienia, programy, laptop będzie taki jak po zakupie!

Odsłony: 69

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl