Jak odzyskać przywrócić pliki zaszyfrowane przez CryptoLocker lub CryptoWall 3.0 ROZWIĄZANIE

Jak odzyskać przywrócić pliki zaszyfrowane przez CryptoLocker lub CryptoWall 3.0 ROZWIĄZANIE

 

Nie ma opcji na odszyfrowanie plików, które zostały zaszyfrowane bez programu i klucza deszyfrującego, ale przynajmniej sam Windows daje nam pole do manewru, o ile sami nie wyłączyliśmy opcji tworzenia punktów przywracania w ustawieniach ochrony systemu.

Jak odzyskać przywrócić pliki zaszyfrowane przez CryptoLocker lub CryptoWall 3 0 ROZWIĄZANIE
Jak odzyskać przywrócić pliki zaszyfrowane przez CryptoLocker lub CryptoWall 3 0 ROZWIĄZANIE

Oczywiście należy na samym początku usunąć z naszego komputera wszelkie wirusy, programy szpiegujące i inne malware, rootkity itp.
Musimy wykonać pełne skanowania systemu najlepiej dwoma antywirusami / anty malwerami (anti-malwer scanner), programów do tego jest bardzo dużo bezpłatnych i platnych.

Na przykład: http://download.eset.com/special/eos/esetsmartinstaller_enu.exe antywirus ESET, pobrać, zainstalować i skanowanie pełne uruchomić

eset antywirus
eset antywirus

oraz np.

avast antywirus
avast antywirus

AVAST antywirus https://www.avast.com/pl-pl/index antywirusa AVAST pobrać, zainstalować, zaktualizować program i bazę wirusów klikając prawym na ikonkę koło zegarką i wybrac aktualizuj program i aktualizuj definicje wirusów.
Potem wchodzimy w AVAST dwa razy klikając ikonkę koło zegarka i uruchamiamy SKANOWANIE ale ostatnie na liście, czyli przy URUCHAMIANIU SYSTEMU / HARMONOGRAM, uruchamiamy ponownie komputer i cały system plików jest dokładnie skanowany.

Gdy już cały komputer mamy przeskanowany dwoma narzędziami przynajmniej, możemy mieć dużą pewność, że wszystko zostało usunięte i przystąpić do przywracania plików.

Jeżeli nie ma przeszkód, zabezpieczone mamy swoje inne dane, to zalecanym jest przywrócić cały komputer do ustawień fabrycznych lub po prostu zainstalować system na nowo, czyli popularny format, będzie 100% pewności, że komputer jest “wolny” od wirusów.

Jestem przekonany, że dzięki mojemu poradnikowi wielu z Was zaoszczędzi dużo pieniędzy :), albo po prostu uzyska wiedzę nieskomplikowaną, ale bardzo! pożyteczną i przydatną.

Film pokazuje krok po kroku jak przywrócić wcześniejsze wersje plików lub całych folderów, w których nastąpiły zmiany dokonane na plikach przez wirusy, malware, np. CryptoLocker, CryptoWall 3.0 i inne paskudztwa.

W filmie mówię po Polsku, ale jestem pewien, że każdy nawt podstawowy użytkownik systemu Windows zrozumie co i jak.

1. System Windows domyślnie ma uruchomioną ochronę dysków C i innych partycji, tj. automatyczne tworzenie punktów przywracania systemu, które zawierają ustawienia systemu i wcześniejsze wersje plików zmodyfikowanych od ostatniego punktu.

2. Jeżeli pracujemy w sieci lub domenie, administrator sieci może zmienić ustawienia systemowe i wyłączyć tę funkcję, ale raczej nigdzie robione to nie jest.

3. Warto ustawić 10% dysku C, D … na takie kopie, które mogą uratować nam życie w przypadku wirusów lub malware szyfrujących pliki.

4. Jeżeli wiemy, że włączoną mamy ochronę dysku, na którym pliki zostały zaszyfrowane, popsute, tzn. była włączona przed problemem, to klikamy dany dysk, np. C w mój komputer, prawym guzikiem myszki – “Przywróć poprzednie wersje” i ukaże nam się punkt lub punkty ostatnio tworzone automatycznie, no chyba że sami sobie tworzymy takie punkty ręcznie, też można, wystarczy otworzyć dany punkt, z przed awarii lub zaszyfrowania i tam spojrzeć na katalog z plikiem lub plikami i tam się znajdują wersje plików z dnia przed problemu, wystarczy je sobie skopiować, a te zepsute usunąć 🙂

5. I gotowe, tak samo robimy z innymi dyskami, jeżeli ktoś teraz ma wyłączone te usługi celowo, tzn. ochrony dysków, tworzenia automatycznie punktów przywracania, to jak widać, warto sobie je włączyć, właśnie na takie problemy, gdzie nawet antywirus może sobie nie poradzić.

Z mojej strony to tyle, opisy ze screenami krok po kroku znajdują się w dwóch poradnikach na mojej stronie www.mediatester.pl w kategoriach PORADNIKI, zapraszam Was serdecznie do subskrypcji naszego kanału na YouTube, polubienia filmu i skomentowania.

http://www.mediatester.pl/jak-przywrocic-pliki-zaszyfrowane-przez-cryptowall-3-0-help_decrypt-i-usunac-wirusa-2/
http://www.mediatester.pl/jak-odszyfrowac-zaszyfrowane-pliki-przez-cryptolocker-wyludzajacy-pieniadze/

Mam nadzieję, że pomogę wielu z Was od informatyków do zwykłych użytkowników, a być może nawet i specjalistów od zabezpieczeń sieci w dużych firmach.

Pozdrawiam Was Serdecznie
Bogdan

Views: 1

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl