Jak ustrzec się przed oszustwem na SMS? Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? OSTRZEŻENIE!

Oszustwo na SMS – ostrzeżenie

Jeżeli otrzymasz SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki lub zapłaty za cokolwiek, to uważaj, bo prawdopodobnie będzie to oszustwo na SMS.
W treści takiej wiadomości jest najczęściej tekst, który ma na zachęcić do kliknięcia linku do strony internetowej, z której łatwo dokonamy płatności. Prawda jest jednak taka, że to strona oszustów, która może do złudzenia przypominać stronę banku.

Jeżeli wejdziesz na taką stronę poprzez ten link z wiadomości SMS, a następnie podasz swój login i hasło do swojego konta bankowego, to w ciągu sekund linkiem minut możesz stracić pieniądze ze swojego konta, bo oszuści czuwają przy komputerze i czekają na ludzi, którzy klikną link i wprowadza dane logowania do swojego konta, a następnie natychmiast zalogują się do Waszego konta i dokonają przelewu.

Na szczęście wiele banków ma zabezpieczenia, gdzie żeby dokonać transakcji, trzeba potwierdzić dodatkowo to za pomocą SMS z banku lub funkcji w aplikacji internetowej, ale tak czy siak, złodziej pozyskać może bardzo dużo prywatnych informacji o stanie naszego konta, numerach kart płatniczych czy też historii transakcji albo liście kontaktów i przelewów stałych. Niejednokrotnie możemy mieć też tam bardzo prywatne informacje, które złodziej będzie mógł wykorzystać poprzez udostępnienie ich w Internecie lub chcąc nasz zaszantażować.

Ostrzeż swoich bliskich, szczególnie osoby starsze, by nigdy nie klikały w żadne linki w wiadomościach SMS, ale także komunikatorach internetowych lub wiadomościach e-mail @.

Jeżeli ulegniesz oszustwu, natychmiast zaloguj się na konto i zmień hasło do konta lub zadzwoń na infolinię banku, by konto zablokowali lub ustawili limity transakcji, np. na 1000 zł na dobę, by np. nie stracić 50000 zł itp.

Co warto zrobić już teraz?

Warto raz na rok zmienić hasło do konta bankowego, na wszelki wypadek, prewencyjnie.
Warto wejść w ustawienia swojej karty i ustawić limity dziennych transakcji, by nawet w razie kradzieży, utracić minimalną ilość pieniędzy.
Warto korzystać z ubezpieczenia karty lub konta, które można wykupić w banku, to działa, sam sprawdziłem w praktyce.
Warto ustawić 2 etapowe zatwierdzanie transakcji, np. potwierdzanie w aplikacji na telefonie po wykonaniu transakcji.

Jeśli nie masz wiedzy jak to zrobić lub jakie masz możliwości zabezpieczenia konta, zadzwoń na infolinię swojego banku lub podejdź do oddziału, a uzyskasz wszelkie informacje.

Uważaj na oszustwo na SMS!

Jeżeli dostałeś taki SMS, mail lub wiadomość przez komunikator internetowy, to wstaw treść do komentarza poniżej wraz z informacją o dacie wysyłki i numerze lub nazwie nadawcy. To może pomóc innym.
Twórczość nadawców takich SMS-ów może być bardzo interesująca, a czasem nawet śmieszna.

SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał “ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

#Oszustwo #SMS #Ostrzeżenie #Pieniądze #Bank #Kasa #Telefon #Policja

Teksty powiązane:
Dostałeś sms-a z prośbą o dopłatę do przesyłki
To może być oszustwo
Uważaj
Uwaga na taki SMS
Groźne oszustwo na SMS
Oszustwo na SMS
Dopłata do przesyłki
Cyberprzestępca
Cyberprzestępczość
Oszust
Oszustwo
Kradzież
Wiadomość
SMS
link do strony
Ostrzeżenie
Informacja
Płatność
Logowanie do banku
Bank
Policja
Jak ustrzec się przed oszustami SMS-owymi

Odsłony: 1

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl