Jak uzupełnić formularz PLF przed podróżą do Grecji – Passenger Locator Form – travel.gov.gr/#/

Zobacz, jak krok po kroku uzupełnić formularz PLF Passenger Locator Form na stronie internetowej https://travel.gov.gr/#/ , by otrzymać potwierdzenie wypełnienia formularza na e-mail i kod QR (Quick Response), który będzie wymagany na lotnisku w Grecji (na smartfonie lub wydrukowany.

DLA KAŻDEGO, NAWET DLA DZIECKA, WYPISZ OSOBNY FORMULARZ, BY KAŻDY CZŁONEK RODZINY MIAŁ OSOBNY KOD QR, NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY DZIECKO MASZ WPISANE DO SWOJEGO FORMULARZA.
DZIŚ BIURO PODRÓŻY RAINBOW TOURS DAŁO MI TAKIE ZALECENIE.

Przykład: 2 dorosłych i 2 dzieci, czyli 4 formularze PLF, z czego w 2 od rodziców, dopisujemy w formularzu swoje dzieci, każdy rodzic uwzględnia wszystkie swoje dzieci lecące.

Formularz PLF warto wypełnić w okresie 24 – 48 godzin przed wylotem z uwagi na to, że w ostatniej chwili może coś się jeszcze zmienić, dlatego też nie zalecam wypełniać formularza tydzień wcześniej, by w razie jakiejś zmiany, nie trzeba było 2x tego robić. Na spokojnie 2 dni przed wylotem powinno być OK :). A i tak kod QR przyjdzie późnym wieczorem dzień przed wylotem na nasz e-mail, wskazany w formularzu PLF.

Zobacz aktualne wytyczne dla podróżujących do Grecji samolotem na wakacje. Uzyskasz w filmie informacje na temat tego, czy dla dzieci trzeba uzyskać kod QR osobno oraz jakie dokumenty są potrzebne lub inne ciekawe informacje ;).

Kody QR rozpoczynające się od 1 na lotnisku w Grecji są kierowane na test na koronawirusa, z tego co wiem wszystkie. Kody QR z 2 nie są kierowane na test.

Mam nadzieję, że ten poradnik Wam się przyda, bo sporo pytań o jego wypełnienie pojawia się w Internecie, np. na grupach w serwisie Facebook. 👀

Zobacz, jakie są wymagane dokumenty przed wylotem do Grecji:

Pobierz formularz PLF w formie pliku pdf, który możesz wydrukować, wypełnić ręcznie, gdyby kod QR nie dotarł.
Taki wzór otrzymałem od jednej turystyki, która otrzymała plik z biura podróży, na wypadek gdyby kod QR nie dotarł.

Link do pliku: https://drive.google.com/file/d/1LQ37ja3XttUGLiaB9QHyDkiIHLfsoIPd/view?usp=drivesdk

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to skontaktuj się ze swoim biurem podróży telefonicznie lub mailowo, by ustalić, czy jeszcze są jakieś wymagania dodatkowe lub czy wszystko dobrze rozumiesz i posiadasz, tak by spokojnie odbyć podróż do Grecji :).

Odsłony: 1

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl