Jak wypełnić Formularz PLF przed podróżą do Grecji 2021 na wakacje? AKTUALNA INSTRUKCJA 23.06.2021

Formularz PLF instrukcja wypełnienia Grecja wakacje 2021

Aktualna instrukcja wypełnienia formularza PLF (Passenger Locator Form) dla przykładowej rodziny, zgodna z informacjami z GRECOS oraz AMBASADY GRECJI w Polsce.
Film omawia wszelkie wątki, o które podróżni się pytają na grupach Facebook, forach internetowych itp.

SPIS TREŚCI:
1. OMÓWIENIE UZUPEŁNIENIA FORMULARZA PLF:

2. WYPEŁNIENIE FORMULARZA DLA 1 OSOBY (np. TATA):

3. WYPEŁNIENIE FORMULARZA DLA 2 OSOBY (np. MAMA):

Należy wypełnić osobne formularze PLF dla wszystkich podróżnych, w tym dzieci.
Np. jeżeli rodzina składa się z 4 członków, np. TATA, MAMA, SYN, CÓRKA, to uzupełniamy 4 osobne formularze PLF (jak na filmie) i w każdym formularzu dodajemy resztę członków rodziny (jak na filmie).

Tu znajdziesz zalecenia 2021 GRECOS odnośnie formularza PLF, ale i szczepień i innych dokumentów:
https://www.grecos.pl/zalecenia-2021
Tu znajdziesz adresy hoteli, potrzebne do uzupełnienia formularza PLF:
https://www.grecos.pl/adresy

Informacje z zaleceń ze strony internetowej GRECOS na dzień 23.06.2021 18:15:
“PLF: Zgodnie z informacją MSZ zaleca się, aby formularz wypełnić na nie mniej niż 24h przed wylotem. Zgodnie z travel.gov.gr najpóźniej można to zrobić do 22:59 czasu polskiego w wieczór poprzedzający dzień wylotu. Formularz PLF (Passenger Locator Form), znajduje się na stronie:

https://travel.gov.gr/#/

Formularz jest w języku angielskim, dlatego udostępniamy instrukcję wypełnienia formularza TUTAJ Sprawdź adres swojego hotelu (jest wymagany w formularzu): www.grecos.pl/adresy Po wypełnieniu formularza na Twoją skrzynkę e-mailową zostanie wysłane potwierdzenie wypełnienia formularza, a po zweryfikowaniu Twoich danych – wypełniony formularz z unikalnym QR kodem, który musisz okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany. Jest to warunek konieczny, aby wejść na pokład samolotu.
Uwaga: Każdy podróżny powinien mieć swój własny PLF. Wymagane jest, aby każdy podróżny dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny (dzieci poniżej 18 lat bezwzględnie należy dopisać do rodzica) oraz niespokrewnionych towarzyszy podróży.
Jeśli zmianie ulegnie nr lotu, musisz zaktualizować formularz lokalizacyjny PLF. Możesz to zrobić po zalogowaniu się na swoje konto na travel.gov.gr Kliknij w 3 kreseczki w prawym górnym rogu, wybierz My Dashboard i ikoną kredki w Actions edytuj PLF. Możesz to zrobić do maksymalnie 22:59 w wieczór poprzedzający dzień wylotu.”

Jeżeli jeszcze jakieś pytania będziesz miał, to polecam wejść na stronę formularza PLF i myszką zejść w dół, wybierając język Polski, jest tam sporo informacji dla pasażerów:
https://travel.gov.gr/#/

W razie dodatkowych pytań, zapraszam do komentowania, a postaram się udzielić odpowiedzi.
Jeżeli film wyjaśnił wszystkie Twoje wątpliwości, pomógł Tobie, proszę o komentarz, lajka i jeśli lubisz praktyczne poradniki, to zapraszam do subskrypcji mojego kanału ForumWiedzy na YouTube.

PAMIETAJ, że poza formularzami PLF z kodem QR, które otrzymasz na skrzynkę mailową około północy, dzień przed wylotem, należy wziąć na lotnisko dokumenty aktualne od wszystkich członków rodziny, certyfikaty/potwierdzenia szczepieni/testów w języku angielskim, umowy z biurem podróży/bilety/karty pokładowe i ew. dodatkowe formularze/dokumenty, zależnie od ustaleń z biurem podróży.
Warto wziąć 2 długopisy na lotnisko, gdybyśmy musieli jeszcze coś uzupełnić.
Nie zapomnij wziąć maseczek na lotnisko, wygodnych i przewiewnych, by w oczekiwaniu na lotnisku się nie dusić, a trzeba zasłonić usta i nos w pełni.

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych wakacji 🙂

PS. sporo ludzi poleciało do Grecji jako rodzina na jednym formularzu PLF plus dodane do formularza inne osoby z rodziny i problemu nie było, ale skoro biura podróży i sama Abasada Grecji w Polsce zaleca, by wypełnić formularze dla każdego podróżnego, to lepiej to zrobić, tak jak przedstawiłem na filmie.
WSZYSTKIE DANE 2X SPRAWDŹ, BY WSZYSTKO SIĘ ZGADZAŁO!!!

Dane podane w filmie są wymyślone, nieprawdziwe, na potrzeby filmu.

✅FORMULARZ PLF GRECJA WAKACJE 2021 🇬🇷Nagrałem dla Was aktualną na dziś (23.06.2021) instrukcję wypełnienia formularza PLF (Passenger Locator Form) wg GRECOS i Ambasady Grecji w Polsce.

👉 Pojawiła się wczoraj zaktualizowana pozycja formularza PLF dot. szybkiego testu antygenowego

👉 Skonsultowałem dziś telefonicznie temat z Ambasadą Grecji w Polsce

👉 Zweryfikowałem temat na stronie GRECOS w zaleceniach na 2021 rok

👉 W filmie szczegółowo omawiam i pokazuję co, jak i gdzie wypełnić oraz ile razy dla przykładowej rodziny 2+2, by wszystko było OK.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zobaczenia filmu, po którym wszystko będzie jasne i klarowne, nawet dla laika.Ps. Jak coś istotnego się zmieni, to dam znać w opisie pod filmem lub nagram dla Was nowy poradnik.

Udostępnijcie dalej, jeśli uznacie to za stosowne i przydatne dla innych, którzy mają pytania i wątpliwości 🤔

#FORMULARZ #PLF #Grecja #Wakacje #ForumWiedzy #Informacja #Poradnik #Turystyka #Podróże #Instrukcja #Greece #Grecos #Ambasada #Zalecenia #HowTo

Views: 7

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl