Jak wyregulować okno plastikowe PCV – Docisk Skrzydła do Uszczelki Zima Lato

1. Do regulacji okna będziesz potrzebował odpowiedniego narzędzia, w jednych oknach będzie to klucz torx, imbus, śrubokręt płaski, krzyżowy lub klucz płaski, oczkowy. Musisz spojrzeć na swoje okucia dookoła okna i zweryfikować, jaki rodzaj narzędzia będzie potrzebny. W moim przypadku można użyć imbusa lub śrubokręta płaskiego.

1 Jak wyregulować okno plastikowe PCV - Docisk Skrzydła do Uszczelki Zima - Docisk i Poziom - Klucz Imbus Torx

 

[wp_ad_camp_1]

 

2. Najważniejsze w regulacji jest to, by za pomocą specjalnych śrub, które zakończone są łbem mimośrodowym, ustawić odpowiednią odległość mimośrodu od ramy, wystarczy kręcić w prawo lub lewo i zauważycie, że mimośród, albo będzie się oddalał od ramy albo zbliżał. Im jest bliżej, tym docisk będzie mocniejszy i okno będziesz domykał z większym oporem za pomocą klamki, ale szczelność też będzie większa. Im dalej, tym docisk jest słabszy, okno otwiera i zamyka się bez problemu, jednak docisk jest najsłabszy – Wiosenno Letnia nastawa. Na zdjęciu jest największa odległość, czyli wiosna/lato, przekręcenie śruby o 180 stopni spowoduje, że ustawimy tryb zimowy. Można regulować wg własnego uznania, mniej czy więcej. WAŻNE, by wszystkie mimośrody ustawić tak samo w oknie, dzięki temu docisk wszędzie będzie taki sam.

Należy pamiętać, że okucia warto smarować, a uszczelki pielęgnować raz na rok specjalnym środkiem do uszczelek okiennych, kupimy w sklepach z oknami lub marketach budowlanych, dzięki temu uszczelki zachowają swoją sprężystość i nie będą pękać.

2 Jak wyregulować okno plastikowe PCV - Docisk Skrzydła do Uszczelki Zima - Lokalizacja Mimośrodów w Okuciach

 

3. Regulacja mimośrodu na zimowy tryb, jak na zdjęciu, najmniejszy odstęp od ramy, teraz wystarczy zamknąć okno i wyczujemy większy opór w klamce przy zamykaniu.   3 Jak wyregulować okno plastikowe PCV - Docisk Skrzydła do Uszczelki Zima - Ustawienie Okucia

[wp_ad_camp_1]

 

4. A tak wygląda mimośród przy wewnętrznej stronie okna przy samej ramie. Po lewej widać też element, na który podczas zamykania klamką, mimośród nachodzi, by docisnąć ramę do skrzydła.

4 Jak wyregulować okno plastikowe PCV - Docisk Skrzydła do Uszczelki Zima - Ustawienie na Zimę

Jeżeli nie masz chęci wykonać tych prac samodzielnie, możesz wezwać serwis od okien, najlepiej z firmy, gdzie okna były kupowane.

 

 

Praca jest bardzo prosta do wykonania samodzielnie.

 

Dodatkowe filmy, które mogą się Tobie przydać:

 

Ten i inny poradnik zobaczysz na kanale ForumWiedzy.pl w serwisie YouTube w Internecie, wystarczy, że klikniesz tutaj i subskrybujesz kanał, a będziesz na bieżąco z praktycznymi poradnikami, dzięki którym za darmo uzyskasz cenne wskazówki. ZAPRASZAM! KLIKNIJ TUTAJ i SUBSKRYBUJ KANAŁ.

 

[wp_ad_camp_1]

 

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

 

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl