Liqui Moly Oczyszczacz Chłodnicy Jak Stosować Poradnik Wideo

Zastanawiasz się nad wypłukaniem układu chłodzenia z osadów wapiennych, olejowych w samochodzie za pomocą Liqui Moly Oczyszczacz Chłodnicy, czyli profesjonalnego środka do płukania?

Warto zastosować profesjonalny środek czyszczący układu chodzenia. Polecamy profesjonalne preparaty firmy LIQUY MOLY.

Liqui Moly Oczyszczacz Chłodnicy Jak Stosować Poradnik Wideo
Liqui Moly Oczyszczacz Chłodnicy Jak Stosować Poradnik Wideo

https://aparts.pl/partscatalogue/2699-liqui-moly,11-2699-FLIQUI~1MO-0-0-2699~2LQM.aspx

oraz uzupełnić układ nowym płynem nie zamarzającym dostępnym w koncentracie G12 na naszej stronie w dziale płyny. Dostępne objętości 1,3,5litrów
https://aparts.pl/pages/custompage.aspx?pageid=131 – Dział płyny u naszego partnera www.APARTS.pl.

https://aparts.pl/clientcatalogue/articledetail.aspx?id=3-PLYN&level=1&selectedNameValues=CH%C5%81ODNICZY=R%C3%93%C5%BBOWY+G12&item=XTD3L Oto płyn, koncentrat, który widoczny jest na zdjęciu i w filie jest wykorzystywany.

Rozcieńczenie 1:1 pozwala zalać układ chłodniczy roztworem o temperaturze zamarzania określonej na -38stopni

Koncentrat Płyn Do Chłodnicy

Zapraszam na poradnik wideo, w którym zobaczycie kompletnie proces, jak skorzystać z Oczyszczacza Chłodnicy Liqui Moly. Zalecam korzystać z tego środka podczas wymiany płynu do chłodnicy co kilka lat, dzięki temu, w układzie nie będzie osadów wapiennych i innych, które podczas normalnego procesu użytkowego, zawsze się tworzą  w minimalnej ilości.

Oryginalna Instrukcja na opakowaniu Liqui Moly informuje:

Liqui Moly Oczyszczacz Chłodnicy Jak Stosować Poradnik Wideo
Liqui Moly Oczyszczacz Chłodnicy Jak Stosować Poradnik Wideo
“Włączyć ogrzewanie pojazdu, zawartość dodać do układu chłodniczego , rozgrzanego do temperatury roboczej, a następnie pozwolić silnikowi pracować przez co najmniej 10-30 minut. Na koniec przepłukać układ chłodniczy wodą i ponownie napełnić zgodnie z zaleceniami producenta”
Czytając taką instrukcję, można odnieść wrażenie, że nie jest pełna, rodzą się pytania, stąd mój poradnik całkowicie zamknie temat, czyli krok po kroku rozwieje wątpliwości, a film ukaże krok po kroku jak wykonać takie płukanie układu chłodzenia za pomocą profesjonalnego środka.

Każde płukanie tego typu może mieć niepożądane skutki, tzn. może zostać wypłukany/rozpuszczony kamień w układzie, o co właściwie chodzi i przez to mogą (chodź nie miałem okazji jeszcze tego nigdy zaobserwować) wyjść jakieś nieszczelności w układzie, w chłodnicy, nagrzewnicy, uszczelce, zatem należy pamiętać, że czyszczenie układu zawsze jest obarczone drobnym ryzykiem, że będzie trzeba potem uszczelnić układ chłodzenia, coś naprawić, wymienić. Prace zawsze wykonujesz na własne ryzyko.
Ja rozumiem, że należy wykonać to tak i tak też zawsze wykonuję, tak też jest realizowane na filmie instruktażowym:
  1. Uruchomić silnik i rozgrzać samochód do temperatury roboczej 90 stopni na wskaźniku temperatury układu chłodzenia i wyłączyć silnik (zalecanym jest przejechać 10 km samochodem, by mieć pewność, że w układzie chłodzenia będzie rozgrzany płyn w małym i dużym obiegu chłodzenia).
  2. Wlać zawartość puszki LIQUI MOLY do zbiornika wyrównawczego układu chłodzenia do obecnego płynu do chłodnic jaki używamy.
  3. Uruchomić silnik na 10-30 minut – najlepiej 30 i tak ma silnik pracować, warto przejechać się w tym czasie po mieście i wyłączyć silnik. płyn chłodniczy z Liqui Moly będzie czyścić układ (przewody, blok, nagrzewnica, chłodnica, termostat, zbiornik wyrównawczy).
  4. Spuścić płyn do chłodnicy z Liqui Moly zaworkiem przy chłodnicy z układu lub rozłączając wąż dolny chłodnicy przez rozkręcenie opaski metalowej trzymającej wąż na chłodnicy, uwaga płyn będzie gorący! Połączyć wąż do chłodnicy i zabezpieczyć opaską metalową z powrotem (jeśli nie było zaworka).
  5. Zalać układ wodą demineralizowaną – ok. 3zł za 5L w markecie (nie wodą z kranu) do stanu maksimum w zbiorniku wyrównawczym.
  6. Uruchomić ponownie silnik na 10-30 minut – najlepiej 30 i tak ma silnik pracować, warto przejechać się w tym czasie po mieście i wyłączyć silnik. woda demineralizowana wypłukała układ chłodzenia (przewody, blok, nagrzewnica, chłodnica, termostat, zbiornik wyrównawczy).
  7. Spuścić wodę demineralizowaną z resztkami Liqui Moly i starego płynu do chłodnicy zaworkiem przy chłodnicy z układu lub rozłączając wąż dolny chłodnicy przez rozkręcenie opaski metalowej trzymającej wąż na chłodnicy, uwaga woda będzie gorąca! Połączyć wąż do chłodnicy i zabezpieczyć opaską metalową z powrotem (jeśli nie było zaworka).
  8. Wlać docelowy nowy płyn do chłodnicy i wykonać punkt 1 w celu odpowietrzenia układu.
  9. Odkręcić korek od zbiornika wyrównawczego układu chłodzenia, bardzo powoli w celu odpowietrzenia układu i gotowe.
  10. Następnego dnia, jak silnik będzie zimny, sprawdzamy stan płynu i dolewamy do maximum, bo pewnie jeszcze trochę zejdzie.

Opis ze strony producenta (źródło: http://liquimoly.pl/produkty/dodatki/dodatki-do-chlodnicy/oczyszczacz-chlodnicy-2699-detail):

Zanieczyszczenia układu chłodzenia przyczyniają się do zacinania się termostatu, powodują osłabienie wydajności układu chłodzenia przez co mogą prowadzić do szybszego zużycia silnika, a nawet do jego uszkodzenia.

Oczyszczacz chłodnicy. Zapewnia optymalną pracę silnika, przedłuża jego żywotność. Uwalnia od rdzy, kamienia i innych zanieczyszczeń nawet silnie zabrudzony i przegrzewający się układ chłodzenia. Oczyszcza cały układ chłodzenia i ogrzewania samochodu. Nie zawiera żadnych szkodliwych kwasów ani zasad.

Zastosowanie:

Do wszystkich układów chłodzenia i ogrzewania. 300 ml płynu wystarcza na 10 Iitrów płynu chłodzącego. Kompatybilny ze wszystkimi standardowymi płynami stosowanymi w układach chłodzenia.

W zależności od stopnia zanieczyszczenia płukać układ chłodzenia przez około 30 minut. Wypuścić zanieczyszczenia i przepłukać układ chłodzenia wodą. Następnie napełnić układ chłodzenia płynem odpowiadającym zaleceniom producenta pojazdu.”

Karta Charakterystyki Liqui Moly, Paszport Produktu

Nie zapomnijcie oglądając filmy z poradnikami na moim kanale ForumWiedzy.pl na YouTube kliknąć guzika pod filmem o nazwie SUBSKRYBUJ, byś był zawsze na bieżąco z nowymi praktycznymi poradnikami.
Szerokości i do zobaczenia 🙂
Liqui Moly Oczyszczacz Chłodnicy Jak Stosować Poradnik Wideo
Liqui Moly Oczyszczacz Chłodnicy Jak Stosować Poradnik Wideo

Views: 406

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl