Mio MiVue 638 Touch – Unboxing i Krótka Prezentacja Wideo Rejestratora GPS F1.8

Mio MiVue 638 Touch – Unboxing i Krótka Prezentacja Wideo Rejestratora GPS F1.8

Wydaje się to być urządzenie z najwyższej półki… I rzeczywiście tak jest, wideo rejestrator został mi wypożyczony od MIO na wakacje do Włoch, nagrany materiał spełnia najwyższe moje wymagania pokładane przed takim urządzeniem w drodze, wszystkie zalety tego urządzenia można wykorzystać, świetna jakość nagrania w deszczu, słońcu czy nocy daje spore możliwości, a bardzo jasny obiektyw o przesłonie F1.8 to ogromny plus.

Mio MiVue 638 Touch 1080p full hd f1.8 gps glonass
Mio MiVue 638 Touch 1080p full hd f1.8 gps glonass

Najważniejszy dla mnie element, to szerokokątny jasny obiektyw, który ogarnia 150 stopni przed wideo rejestratorem, sami zobaczcie na filmie z drogi z Polski do Włoch jak sobie poradził… REWELACJA – ustawcie sobie w filmie rozdzielczość FULL HD 1080p.

Kolejne ogromne zalety tego urządzenia, to bezbłędny i bardzo szybki GPS, podwójny slot kart pamięci obsługujący karty do 128GB microSDXC. Dotykowy wyświetlacz działa idealnie! W 100% polecam to urządzenie każdemu, kto szuka świetnego urządzenia do rejestrowania trasy i ew. zabezpieczenia się przed nieuczciwymi kierowcami, którzy próbują wyłudzić odszkodowanie.

Szczerze Wam powiem, że zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia dla własnego użytku, sprawiło na mnie ogromne wrażenie – POZYTYWNE oczywiście, jazda z tym urządzeniem po Polsce, Czechach, Austrii, Włoszech była bardzo przyjemna, nie było żadnych niespodzianek ani usterek. Każdy kto planuje kupno tego wideo rejestratora powinien od razu kupić kartę microSDXC 128GB dzięki czemu będzie mógł bez problemu nagrać w najwyższej rozdzielczości trasę z Polski do większości krajów Europy bez potrzeby zrzucania materiału na komputer.

Na ogromny plus zaliczyć można bazę fotoradarów wgraną w urządzenie, jeżdżąc po Włoszech zaskoczeniem było, jak dokładna ta baza jest… kilkukrotnie uchroniła mnie przed zdjęciem, bo delikatnie przekraczałem prędkość, gdy było pusto na drogach. To ogromny plus!

Jeżeli planujecie zakup tego urządzenia, to pewnie same treści Was nie przekonają, stąd pewnie interesują Was konkretne filmy, zatem subskrybujcie mój kanał ForumWiedzy.pl na YOUTUBE, dodam tam od kilku do kilkunastu filmów, które na pewno przekonają Was co do jakości nagrania w wielu różnych warunkach atmosferycznych. W przypadku pytań, pytajcie mnie o co chcecie pod dowolnym filmem na YouTube, tam odpowiadam szybko na pytania moich widzów.

Urządzenie to jest czasem kilkukrotnie droższe od tanich zamienników, jednak porównajcie obraz i możliwości tego urządzenia, a wielu z Was sięgnie głębiej do kieszeni, bo zyskujemy jakość i możliwości kosztem wyższej ceny, w moim przekonaniu WARTO!

Poczytajcie na stronie producenta o tym modelu: http://eu.mio.com/pl_PL/mivue-638-touch.htm

Twój świadek na drodze, wyposażony w ekran dotykowy, zintegrowany moduł GPS oraz bazę fotoradarów z dożywotnią aktualizacją .

Dlaczego potrzebujesz wideo rejestratora Mio MiVue?

Dowód w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia – Kamery Mio nie tylko rejestrują Twoją codzienną podróż autem ale też stworzone są do tego, aby zapisywać niepożądane zdarzenia jak np. wypadki. Kamera zapisze i zabezpieczy nagranie tuż przed wydarzeniem jak i po nim.

Zabezpiecz się przed nieuczciwymi użytkownikami dróg. Zapis z wideo rejestratora Mio MiVue stanowić może dowód w sprawie o np. próbę wyłudzenia odszkodowania lub też ukazać kto był prawdziwym sprawcą wypadku. Czasem gdy nie masz świadków zdarzenia, Twoim jedynym może okazać się kamerka Mio MiVue.

 

Poczucie bezpieczeństwa na drodze to w dzisiejszych czasach rzecz której szuka każdy kierowca. Takie bezpieczeństwo może zapewnić Ci wideo rejestrator Mio. Wybrane modele nie tylko rejestrują przebieg trasy, ale i oznaczają ją na mapach Google, a w trakcie jazdy informują na bieżąco o foto radarach.

Dotykowy ekran 2.7”

oferuje łatwość obsługi urządzenia. Ekran dotykowy to również nowa jakość obsłudze wideo rejestratorów. Mio wyznacza rynkowe standardy oferując jako pierwszy wideo rejestratory z ekranem dotykowym

1080p Full HD recording at 30 fps

1080p Full HD recording at 30 fps – with the latest H.264 technology for high quality videos at a smaller file size

Baza foto radarów

darmowa I dożywotnia z comiesięczną aktualizacją. Od teraz zawsze będziesz poinformowany odpowiednio wcześniej żeby móc zwolnić na czas.*

*Z wyłączeniem Francji, Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Estonii. Aktualizacja bazy dożywotnio w trakcie pełnego wsparcia kamery.

Gdyby ktoś się zastanawiał, jak wgrać aktualną bazę fotoradarów, to robi się to tak:

1. Należy pobrać plik odpowiedni plik o rozszerzeniu .bin ze strony producenta – przykładowa strona, ale nie wiem czy aktualna na czas czytania tego artykułu, lepiej poszukać na stronie ew. zadzwonić na infolinię producenta: http://download.mio.com/dvr/MiVue658/eu/Speedcam_Data_EU.bin
2. Zgrać go na kartę pamięci przez czytnik.
3. Przy wyłączonym urządzeniu włożyć do niego kartę.
4. Włączyć urządzenie, oprogramowanie odczyta ten plik jako aktualizację.

WAŻNE : Kamerka musi być dobrze naładowana, gdyż jak się rozładuje i wyłączy  podczas aktualizacji,może się uszkodzić

Moduł GPS

automatycznie zapisuje Twoją lokalizacje na nagrywanym wideo oraz inne parametry jak wysokość npm, współrzędne geograficzne, kierunek i szybkość jazdy. Nagrania które odtworzysz mogą ale nie muszą zawierać tych danych – wybór należy do Ciebie.

Szeroki kąt widzenia

150° pozwoli spokojnie uchwycić wszystko to co dzieje się w zakresie Twojego wzroku.

Obiektyw z przesłoną F1.8

to jedna z najlepszych wartość dla wideo rejestratorów. Dzięki F.18 więcej światła dociera do obiektywu w skutek czego obraz rejestrowany przy słabych warunkach nasłonecznienia nacechowany jest bardzo dobrą jakością i wyrazistością szczegółów.

3 osiowy sensor przeciążeń

odpowiada za zapis takich danych jak siła przeciążenia, kierunek oraz przyspieszenie. Współpracuje z nagrywaniem nagłych zdarzeń oraz w trybie parkingowym.

Ruchoma głowica mocująca

pozwala w łatwy i szybki sposób ustawić kamerę w pożądanym kierunku. Jej niewielkie rozmiary doskonale sprawdzają się na niewielkich i ostro skośnych szybach przednich.

Tryb parkingowy

wykrywa ruch w polu widzenia kamery i rozpoczyna nagrywanie. Nie musisz przebywać w aucie żeby wideo rejestrator Mio MiVue chronił Twoje ruchome mienie. Ta funkcja to idealne rozwiązanie na zatłoczone parkingi pod domem lub centrum handlowym. **

**Wymaga stałego zasilania lub instalacji akcesorium o nazwie Smartbox (oferowane oddzielnie).

Drugie wejście na kartę MicroSD

Dwa wejścia na kartę MicroSD to możliwość tworzenia bezpośrednich kopii nagranego materiału oraz dodatkowe funkcje w kolejnych wersjach oprogramowania wideo rejestratora Mio MiVue.

Obecnie materiał nagrywany jest na obu kartach jednocześnie. W tym wypadku, drugą można sobie zachować. Niemniej Mio pracuje nad oprogramowaniem, które będzie możliwości dwóch kart w urządzeniu wykorzystywać w inny sposób.

Zastosuj tryb foto

wideo rejestrator może zostać użyty gdy tylko tego chcesz jako aparat cyfrowy. Jeśli potrzebujesz nagle wykonać zdjęcie które może potem posłużyć za dowód to kamera MiVue posiada taką funkcję.  Matryca o rozdzielczości 4 megapixeli doskonale zastąpi Ci niejeden aparat cyfrowy czy telefon komórkowy. Zdjęcia mogą zawierać również geotagowanie, a więc koordynaty GPS.

Funkcja ostrzegania o przekroczeniu ustalonej prędkości

użyteczne rozwiązanie które pozwoli Ci oszczędzić kłopotu gdy przekroczysz prędkość. Po prostu ustaw maksymalną prędkość z jaką chcesz jechać, a gdy ją przekroczysz urządzenie poinformuje Cię abyś zwolnił.

Nagrywanie zdarzeń

gdy czujnik wstrząsów wykryje nagłą zmianę ruchu, MiVue zapisze nagranie ze zdarzenia i zabezpieczy je przed skasowaniem / nadpisaniem.

Automatyczne nagrywanie

Urządzenia MiVue mogą rozpocząć nagrywanie automatycznie po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

MiVue Manager

Intuicyjny interfejs pozwala na przeglądanie i odtwarzanie filmów z dowolną prędkością. Nagrywa kierunek jazdy oraz zapisuje wstrząsy do analiz powypadkowych. Pozwala łączyć nagrane filmy i udostępniać je w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook® czy YouTube™

Odtwarzanie filmów w jakości Full HD

Intuicyjny interfejs pozwala na wygodne oglądanie nagranych materiałów

Udostępnianie nagrań

Pozwala na udostępnianie nagranych materiałów wideo na portalach społęcznościowych YouTube i Facebook

Trasa przejazdu na Google Maps

Ślad GPS nagranej trasy można obejrzeć w Google Maps*

*Funkcja dostępna tylko dla modeli z modułem GPS.
.

Uporządkowanie materiałów wideo

Porządkowanie nagranych materiałów wideo według typu i daty rejestracji ułatwia ich przeglądanie

Analiza kierunku poruszania się pojazdu

Pokazuje kierunek poruszania się pojazdu i sił / przeciążeń na niego oddziałujących. Wszystko jest zsynchronizowane z nagranym materiałem wideo

 

Komentujcie, co myślicie o tym urządzeniu ?

Jak wrócę z Włoch zaprezentuję Wam filmy oraz dokładnie omówię urządzenie, na początek powiem, jest świetne!

Poczytajcie na stronie producenta o tym urządzeniu, ja mam już je zamontowane w samochodzie i pierwsze nagrania pojawiają się na naszym kanale YouTube – subskrybujcie.

Views: 0

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl