Navitel E700 – Nawigacja Samochodowa #CzyWarto #1 – TEST

Test nawigacji samochodowej NAVITEL E700 z 7 calowym wyświetlaczem, zapraszam.

WSTĘP:

Na pierwszy ogień w pierwszym odcinku tej serii #CzyWarto idzie 7 calowa nawigacja samochodowa Navitel E700, która poprzez swoje wymiary może być idealnym rozwiązaniem dla osób z wadą wzroku, dzięki czemu osoby te będą w bardziej komfortowy sposób mogły korzystać z tego typu urządzenia, bo wszystko będzie po prostu większe. Niesie to też pewne zagrożenia, bo Navitel E700 kradnie więcej powierzchni przedniej szyby, przez co może zasłaniać więcej drogi przed kierowcą, jednak to już kwestia indywidualnej potrzeby lub preferencji. Wydawać się może, że urządzenie to będzie idealne dla kierowców ciężarówek, autobusów i innych większych samochodów, które mają szybę dalej od kierowcy. Myślałem, że nawigacja tak duża do małego samochodu osobowego będzie za duża, jednak uważam że wcale tak nie jest, wielka nawigacja jest świetna, stwierdzam to po moich testach. Mam świetny wzrok, nieduży samochód osobowy i jak sami zobaczyć możecie, jest naprawdę ok.

 

[wp_ad_camp_1]

 

ROZPAKOWANIE i URUCHOMIENIE:

Przeglądając opakowanie nawigacji Navitel E700, jak zwykle zielone, dostrzec można najważniejsze informacje, czyli jakie mapy to urządzenie posiada z dożywotnią aktualizacją za darmo. Znajdziemy tutaj mapy całej Europy, Białorusi, Kazachstanu, Rosji i Ukrainy, a to na pewno świetna informacja dla kierowców zawodowych, którzy często wyjeżdżają za granicę lub okazyjnie na wakacje. Istotne jest to, że posiadamy urządzenie z dostępem do aktualizacji map non stop, bez ograniczeń. Producent 4 razy do roku aktualizuje mapy, co jest bardzo istotne dla posiadacza tego typu urządzenia.

Navitel E700 Nawigacja #CzyWarto #1 - TEST

Wewnątrz opakowania jest:

  • Nawigacja Samochodowa NAVITEL E700
  • Uchwyt do szyby z rysikiem
  • Ładowarka samochodowa 12/24V 1,5A
  • Kabel USB – MinUSB
  • Materiałowy woreczek – etui do bezpiecznego transportowania lub przechowywania nawigacji
  • Instrukcja obsługi
  • Karta gwarancyjna

FUNKCJONALNOŚĆ:

Nawigacja Navitel E700 pracuje na systemie operacyjnym  Windows CE 6.0 przy sprzętowym wsparciu procesora Mstar MSB2531 o częstotliwości 800 MHz, Cortex A7 i 256 MB pamięci operacyjnej RAM w generacji DDR3.

Wydajność urządzenia jest wystarczająca do komfortowej obsługi urządzenia, ekran aktualizuje się na bieżąco, głosy wydawane przez urządzenie nie zacinają się, a dotyk ekranu reaguje na nacisk palca lub rysika właściwie.

Navitel E700 Nawigacja #CzyWarto #1 - TEST

Nawigacja posiada jasny wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 na 480 pikseli, głośnik o mocy 1,5W zapewnia bardzo wyraźne komunikaty nawet podczas słuchania radia samochodowego.

W nawigacji Navitel E700 znajdziemy funkcję transmittera FM, dzięki której możemy wysłać wszelkie dźwięki urządzenia do radia samochodowego, a wystarczy ustawić w nawigacji i radiu tą samą częstotliwość.

Odtwarzacz multimediów dodatkowo wzbogaca funkcjonalność urządzenia, ponieważ możemy na karcie pamięci Micro SDHC do pojemności 32GB zmieścić bardzo dużo muzyki, a wsadzając tą kartę pamięci do Nawigacji Navitel E700 możemy tą muzykę odtwarzać na nawigacji lub w radiu samochodowym przy wykorzystaniu transmittera FM.

Oprogramowanie Navitel posiada także funkcjonalność planera trasy, dzięki czemu możemy szczegółowo ją zaplanować, zanim jeszcze pojedziemy ustawiając punkty pośrednie i końcowy.

Urządzenie posiada wyjście Mini Jack 3,5mm, dzięki któremu możemy wyprowadzić dźwięk z urządzenia na słuchawki lub do radia samochodowego za pomocą złącza AUX.

Wbudowany akumulator umożliwia nawigowanie bez zasilacza przez około godzinę, a nawet dłużej, zależnie od ustawienia jasności ekranu i ew. wykorzystania transmittera FM.

Asystent pasa ruchu oraz wbudowana baza fotoradarów to dodatkowe atuty tego urządzenia, które należy wymienić jako funkcjonalność dosyć istotna, aby zwiększyć nasz spokój, aby nie zapłacić mandatu, należy jednak pamiętać, by raz na kwartał podłączyć nawigację do komputera i zaktualizować oprogramowanie i mapy, dzięki czemu sprzęt będzie aktualne i żadne zmiany dróg w trasie nas nie zaskoczą. Aktualizacja jest bardzo prosta, wystarczy ze strony http://navitel.cz/up.exe pobrać oprogramowanie na komputer i zainstalować, podłączyć nawigację do komputera kablem, który jest w komplecie i wykonać aktualizację.

 

[wp_ad_camp_1]

 

TESTY:

Montaż urządzenia do szyby jest banalnie prosty, wystarczy do czystej szyby przyłożyć przyssawkę i pociągnąć dźwignię, dzięki czemu przyssawka mocno chwyci szybę i wstrząsy nie będą tak dużej nawigacji straszne.

Podłączamy ładowarkę i uruchamiamy urządzenie. Pierwsze uruchomienie po wyjęciu z pudelka może być dłuższe, to samo po aktualizacji oprogramowania lub map, ale każde kolejne będzie ekspresowe.

Navitel E700 Nawigacja #CzyWarto #1 - TEST

Możliwości wybrania celu są szerokie, czyli można podać konkretnie kraj, miasto, ulicę a także wyszukać wg współrzędnych, interesujących punktów publicznych POI albo obiektów typu sklepy, stacje paliw itp.

Sama jazda z tak duży, przypomnę 7 calowym urządzeniem jest bardzo komfortowa, chodź byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tak dużego urządzenia, jednak niesłusznie.

W ogóle nawigacja nie przeszkadza w samochodzie osobowym, nie kradnie widoczności zbytnio, a nawigowanie z tak dużym ekranem jest po prostu bardziej komfortowe, bo mniej czasu tracimy na zorientowanie się na wyświetlaczu, gdzie co jest w koło.

Na dzień 13.12.2016 brak jeszcze aktualizacji, w której w nawigacjach NAVITEL ma być wybór tras alternatywnych, ale widziałem zdjęcia testu oprogramowania z tą funkcją, stąd nie zaliczam braku jako wady i minusu, bo powinna ta funkcja być dostępna na wszystkie nawigacje NAVITEL niebawem, ale nie mogę określić konkretnie kiedy.

PODSUMOWANIE:

Podsumowując, jestem bardzo na tak i od razu informuję, nie jest to materiał sponsorowany, po prostu moja opinia jest bardzo obiektywna, urządzenie pod względem parametrów, wydajności, możliwości i bardzo bogatej zawartości map oraz dodatkowych funkcjonalności przemówiło do mnie jako produkt wart uwagi, który polecam z czystym sumieniem. Brakuje jeszcze wyboru tras alternatywnych, ale to jest kwestia czasu, widziałem na własne oczy wersję, która jest testowana i alternatywne trasy mają być w aktualizacji, tylko jeszcze nie wiem dokładnie kiedy, pewnie musi przejść fazę testów do końca i zostanie aktualizacja udostępniona do nawigacji Navitel E700 i innych tego producenta.

Navitel E700 Nawigacja #CzyWarto #1 - TEST

Przed testem nawigacji Navitel E700 myślałem, że tak duże urządzenie będzie dobrym rozwiązaniem tylko i wyłącznie dla kierowców dużych ciężarówek, jednak teraz stwierdzam, że sam mógłbym z takim urządzeniem jeździć w normalnym samochodzie osobowym.

Cena 349 zł jest bardzo atrakcyjna, stąd też wcale się nie zdziwię, jak wielu z Was po prostu sięgnie po ten produkt dla własnych lub prezentowych celów.

Zobacz aktualną cenę: https://goo.gl/PZ5dZk

Szerokiej Drogi!

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Odsłony: 105

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl